برج طبل و ناقوس در پکن چین

برج طبل و ناقوس در پکن چین

«برج طبل و ناقوس» ( Zhonglou and Gulou ) را می توان از جاذبه های گردشگری پکن نام برد. این دو برج که مرکز تاریخ پکن در دوره های یوان مینگ و کینگ هستند، در سال 1272 بنا شدند و به دلیل اینکه بر اثر آتش سوزی آسیب دیدند، در سال 1271 مورد باسازی و مرمت قرار گرفتند.

برج طبل

برج طبل یک ساختمان چوبی دو طبقه است که در زمان پادشاهی کوبلای خان بنا شد. زیر بنای این ساختمان چوبی از جنس آجر و 4 متر است؛ ارتفاع برج طبل نیز به 46.7 متر می رسد. برج طبل با هدف اعلام زمان (ساعت) ساخته شد، بدین ترتیب که جهت اعلام ساعت طبل 18 بار سریع و 18 بار آرام به صدا در می آمد.

 

برج ناقوس در پکن چین

 

برج ناقوس

در فاصله 100 متری طبل، برج ناقوس را می توان دید. این برج که مساحتی بالغ بر 6000 متر مربع را به خود اختصاص داده است، ساختمانی دو طبقه با ارتفاع 47.95 است که از آجر و چوب ساخته شده است. یک ناقوس بزرگ مسی در داخل این برج وجود دارد که وزن آن 63 تن و ارتفاع آن 7 متر است؛ این ناقوس به ارباب ناقوس های قدیمی معروف است. این برج که اولین برج ساخته شده توسط سلسلۀ یوان بود، بخشی از معبد وان به شمار می رفت.

 

برج طبل وناقوس در شهر پکن چین

 

ساعات بازدید از برج بل و ناقوس چین

علاقه مندان و تورهای گردشگری پکن می توانند هر روز از ساعت 9:00 تا 17:00 (5 عصر) از این جاذبه توریستی چین دیدن فرمایند.

دسترسی به برج طبل و ناقوس

جهت دسترسی به این دو برج می توانید از خط مترو شماره 2 استفاده کرده و در ایستگاه Gulou Dajie پیاده شوید، سپس به سمت جنوب حرکت کنید تا به محل مورد نظر برسید.

علاوه بر مترو، می توانید از اتوبوس هم استفاده کنید، از طریق اتوبوس های 5، 60، 107 و 124 اقدام کرده و در ایستگاه Gu Lou پیاده شوید.

موقعیت و آدرس برج طبل و ناقوس پکن

Address: Di'anmen Wai Main Street, Dongcheng District, Beijing 100006, China

 

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید