رودخانه دیم چای در آلانیا ترکیه

رودخانه دیم چای در آلانیا ترکیه

شاید شما اسم «رودخانه دیم چای» (dim çayı) را شنیده باشید، شاید هم اولین بار است که نام این رودخانه به گوش تان می خورد! دیم چای رودخانه ای است در شهر آلانیا که به طرف دریای مدیترانه در جریان است. این رودخانه نقش بسزایی در سر سبزی محیط اطرافش دارد و آب و هوای مطبوعی را ایجاد نموده است به طوری که افراد زیادی برای گذراندن اوقات فراغت و رهایی از شلوغی شهر به این منطقه می آیند و ساعاتی را در این طبیعت زیبا می گذرانند؛ از این رو، این منطقه مورد توجه تورهای گردشگری ترکیه، به ویژه تور آلانیا قرار دارد.

 

رودخانه دیم چای در آلانیا و تور ترکیه

 

 با توجه به توریستی بودن دیم چای، در امتداد این رودخانه رستوران هایی راه اندازی شده است تا مراجعه کنندگان و گردشگران بتوانند از آن استفاده کنند. علاوه بر رستوران، در اینجا آلاچیق و تخت های چوبی نیز وجود دارد، اما به طور منحصر به فردی، این آلاچیق و تخت ها بر روی رودخانه قرار داده شده اند که نشستن یا استراحت در آن ها می تواند بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. رودخانه دیم چای ترکیه مکانی دور از دریا و خنک است، بنابراین از حالت شرجی خبری نیست! شما می توانید با رفتن محوطه پیرامون رودخانه دیم چای به روحتان طراوت ببخشید. مردم محلی در روزهای یکشنبه به منظور ماهیگیری و استراحت به این منطقه می آیند. آب این رودخانه همواره سرد است، حتی اگر دمای ساحل یا خشکی اطراف رودخانه به بیش از 30 درجه سانتیگراد برسد.

 

رودخانه دیم چای در آلانیا ترکیه

 

جاهای دیدنی اطراف رودخانه دیم چای

شما می توانید در مسیر منتهی به رودخانه، از جاهای دیدنی اطراف رودخانه دیم چای لذت ببرید؛ غار زیبای دیم (Dim)، استالاگتیت های غاری در کوه تاروس ( Taurus ) یا سدّ با شکوه دیم، از جمله جاهای دیدنی اطراف رودخانه دیم چای در آلانیا هستند.

رودخانه دیم چای در حال حاضر بزرگ ترین منبع آب شیرین و آب آشامیدنی برای منطقه است و سدّی که بر روی این رودخانه ساخته شده است، برق منطقه را تأمین می کند.

چگونه به دیم چای برویم؟

اگر خارج از تور آلانیا به این شهر مسافرت می کنید، شاید این سؤال در ذهن تان ایجاد شود که چگونه به دیم چای برویم! برای رفتن به این منطقه خوش آب و هوا، از مرکز آلانیا 8 کیلومتر به سمت شرق بروید و سپس به طرف کوه ها حرکت کنید. در حین راه، می توانید از مکان ها و رستوران های بین راهی برای توقف و استراحت بهره مند شوید.

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید