سان وی لاگون شهربازی و پارک آبی مالزی در کوالالامپور

سان وی لاگون شهربازی و پارک آبی مالزی در کوالالامپور

«شهربازی و پارک آبی سان وی لاگون» (Sunway Lagoon Theme Park) واقع در 15 کیلومتری جنوب غرب شهر کوالالامپور، با انواع سواری ها و وسایل بازی مختلف، اعم از بازی های آبی و تفریحات خشک، یکی از محبوب ترین مراکز تفریحی کوالالامپوراست که شامل دو بخش است: تفریحات آبی و تفریحات غیر آبی؛ تنوع وسایل تفریحی آبی، این مجموعه را به محبوب ترین پارک آبی مالزی تبدیل کرده  است. این پارک در محلی که قبلاً یک معدن قلع بود، ساخته شده است.

ساون وی لاگون شهربازی و پارک آبی مالزی در کوالالامپور

بخش های مختلف سان وی لاگون شهر بازی و پارک آبی مالزی

در این مجموعه تفریحی که 80 هکتار را به خود اختصاص داده است و به تازگی نیز آن را گسترش داده اند، پنج منطقه راه اندازی شده است که یکی از آن ها پارک آبی است که در فهرست بهترین پارک های آبی جهان نیز گنجاده شده است؛ بخش های مختلف این مجموعه تفریحی به صورت زیر است:

  • پارک آبی (water park).
  • پارک وحشت (Scream Park).
  • پارک سرگرمی و تفریح (Amusement Park).
  • پارک بی نهایت (Extreme Park).
  • پارک حیات وحش (Wildlife Park).

پارک تفریحی سان وی در مالزیو شهر کوالالامپور

شهربازی و پارک آبی سان وی لاگون در مالزی

آب های آفریقا (Waters of Africa)

در قسمت پارک آبی، بخش آب های آفریقا پر طرفدارترین بخش محسوب می شود. سرسره های آبی 6 لاینی که سرعتی بالغ بر 40 کیلومتر بر ساعت دارد شما را به چالش خواهد کشید! چرخش در حلقه های پیتون آفریقایی و لوله های غول پیکر را نیز در این بخش خواهید دید. علاوه بر این ها، در این بخش جلسه های تخته موج سواری (surfing) و بادی بوردینگ (body-boarding) نیز برگزار می شوند. یک روستای آفریقایی با کلبه و جنگجویان ماسایی به عنوان محافظانی برای ورود به مجموعه دیده می شود.

پارک آبی مالزی کوالالامپور، سان وی لاگون

پارک وحشت (Scream Park)

پارک وحشت از جدیدترین بخش هایی است که به سان وی لاگون افزوده شده است. خانه ای به نام  Lynton V. Hariss در اینجا وجود دارد که در فضایی تاریک ترس و وحشت در شما ایجاد می کند. خون آشام و خانه روح، از آیتم های این بخش از پارک هستند. در استودیوی Horrorwood پارک وحشت، فیلم های ترسناک به نمایش گذاشته می شود.

پارک تفریح و سرگرمی

پارک تفریح و سرگرمی شامل آیتم های ماجراجویانه است و می تواند برای بچه ها و بزرگسالان ایده آل باشد. Niagra Falls Flume Ride  یکی جاذبه های این پارک است که در آن، شما در یک ورودی قرار می گیرید که از یک تپه شیب دار به رودخانه ای به طول 260 متر سقوط خواهید کرد. Grand Canyon Rapid Falls آبشاری است که شما در داخل یک تیوب می نشینید و با حالت چرخش، به سمت یک رودخانۀ 350 متری سقوط می کنید.

پارک آبی مالزی

پارک بی نهایت

بانجی جامپ، زیپ لاین، جی- فورس ایکس (G-Force X)، دیوار صخره ای، گلف، کارتینگ، میدان مسابقه پینت بال و غیره، از جمله سرگرمی هایی هستند که در پارک بی نهایت به چشم می خورد. علاوه بر این ها، ورزش های آبی مانند قایق رانی، غواصی و آموزش غواصی در این بخش وجود دارد.

پارک تفریحی ماجراجویی در کوالالامپور مالزی

پارک حیات وحش

بیش از 150 گونه از انواع حیوانات سراسر جهان در پارک حیات وحش وجود دارد. در اینجا می توانید با حیوانات با استعداد اهلی و غذا دادن به آن ها سرگرم شوید. این بخش برای کودکان جالب تر است.

پارک حیات وحش در سان وی لاگون کوالالامپور

پارک حیات وحش در سان وی لاگون کوالالامپور

ساعت کار و قیمت بلیط  پارک آبی سان وی لاگون مالزی

 هزینه این شهربازی و پارک آبی مالزی برای کودکان کمتر از 12 سال و افراد بالای 60 سال 140رینگیت و برای افراد بالای 13 سال170 رینگیت است. به استثنای بانجی جامپ، جی فُرس ایکس و کارتینگ، هزینه های مذکور، استفاده از تمامی بخش ها و آیتم های پارک را در بر می گیرد. ساعت کار این مجموعه تفریحی هر روز 10:00 تا 18:00 (6 عصر) است.

شهربازی و پارک آبی مالزی، سان وی لاگون

موقعیت و آدرس پارک سان وی لاگون

مالزی، کوالاالامپور، 15 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر کوالالامپور، پتالینگ جایا (Petaling Jaya).

Address: No 3, Jalan PJS 11/11, Bandar Sunway, | Bandar Sunway, Petaling Jaya 46150, Malaysia.

Phone:  +60 3-5639 8600

مسیر رفتن به پارک آبی سان وی لاگون مالزی

دسترسی به این مجموعه تفریحی به چند طریق صورت می گیرد که مسیرهای متفاوتی را شامل می شود:

  • اتوبوس های سریع السیر: از طریق اتوبوس های سریع السیر شماره U63 یا U67 کوالالامپور که در مرکز شهر تردد دارند، استفاده کنید و در ایستگاه سان وی پیرامید پیاده شوید.
  • اتوبوس های رایگان: از ساعت 7 صبح تا 21:30، هر 25 دقیقه یک بار، اتوبوس های رایگان مسیر رفتن به پارک آبی سان وی لاگون مالزی را پوشش می دهند.
  • قطار: از قطار مسافربری کراتاپی تانا مرایو (KTM) استفاده کنید و در ایستگاه سوبانگ جایا پیاده شوید. سپس با گرفتن تاکسی پس از 15 دقیقه به پارک خواهید رسید.
  • خط آهن سریع (LRT): در ایستگاه کلانا جایا را سوار و در ایستگاه کلانا جایا پیاده شوید؛ سپس سوار اتوبوس های مخصوص مترو شده و به ایستگاه سان وی پیرامید بروید.

اگر به مراکز تفریحی علاقه مند هستید، می توانید از دیستریکت توئنتی وان که از دیگر اماکن تفریحی جالب و خاص کوالالامپور است نیز بازدید نمایید.

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید