جزیره رودس یونان

جزیره رودس یونان

جزیره رودس در یونان واقع شده است و در دریای اژه قرار دارد. این جزیره، بزرگ ترین جزیره یونان از نظر جمعیت و وسعت می باشد. موقعیت جغرافیایی آن به گونه ای است که در قسمت شمال شرق آتن و جنوب غربی سواحل ترکیه واقع شده است و از شهر مارماریس ترکیه نیز قابل دسترسی می باشد.

 

جزیره رودس در یونان

 

درباره جزیره رودس

این شهر از نظر تاریخی قدمت زیادی داشته و یکی از عجایب هفتگانه زمان باستان (مجسمه غول پیکر خدای خورشید) در آن قرار داشته است. این مجسمه 56 سال پا بر جا بود اما با این حال جز عجایب هفتگانه جهان اعلام شد.

مجسمه هیلوس غول پیکر در ورودی بندر رودس قرار گرفته بود و 33 متر طول داشت که علاوه بر آن روی پایه های مرمرین 15 متری نیز بنا شده بود و گفته شده ارتفاع کلی آن به 48 متر می رسید. در وصف عظمت آن گفته شده است که کمتر کسی پیدا می شود که بتواند دو دست خود را دور انگشت دست او حلقه کند!. به همین علت مجسمه غول پیکر هیلوس نمادی از عظمت ساکنین جزیره به شمار می رفت.

 

جزیره رودس در یونان

 

شهر و جزیره رودس به عنوان میراث جهانی شناخته شده است و سالانه گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. این جزیره کاملاً مستقل از یونان است و آب و هوای آن با این کشور متفاوت است.

رودس یک جزیره توریستی است و جزیره ای تفریحی به شمار می آید همچنین به طور متوسط در 300 روز از سال دارای آفتاب درخشان است.

گذشته از شهر باستانی رودس و قسمت قدیمی آن، قسمت هایی از شهر، دارای بافت مدرن است و زندگی روزمره مردم در این قسمت از شهر است که جریان دارد.

مکان های دیدنی رودس

از دیدنی های بزرگ ترین جزیره یونان می توان به آکواریوم و غار های آبی اشاره کرد؛ همچنین جنگلی از درختان افرا و بلوط در قسمتی از جزیره قرار دارد که بازدید از آن نیز حتما توصیه می شود.

این جزیره با تاریخچه باستانی، محل تحصیل و اقامت افراد بزرگی در تاریخ بوده است برخی از این افراد عبارت اند از ژولیوس سزار، مارک آنتونی، کاتو و ... .

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید