جزیره سدیر(Sedir Island) یا جزیره کلئو پاترا مارماریس

جزیره سدیر(Sedir Island) یا جزیره کلئو پاترا مارماریس

مارماریس از شهر های توریستی کشور ترکیه محسوب می شود و با دارا بودن سواحل زیبا مکان مناسبی برای استراحت در روز های گرم تابستان به شمار می رود. مارماریس همچنین شامل آثار باستانی روم و یونان است که بازدید از آنها جذاب خواهد بود.

درباره جزیره سدیر

در اطراف شهر مارماریس و در خلیج گوکوا (Gökova) جزیره ای زبیا قرار دارد که به نام جزیره سدیر یا جزیره کلئوپاترا معروف است. این جزیره در فاصله 16 کیلومتری شهر مارماریس قرار دارد.

جزیره سدیر در مارماریس ترکیه

سواحل جزیره کلئوپاترا

سواحل جزیره کلئو پاترا سواحلی زیبا، با شن و ماسه های منحصر به فرد و صدف های خاص است، که در کمتر جایی دیده می شوند. این جزیره به خاطر شن ها و صدف های خاص خود معروف است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. گفته می شود گردشگران برای بازدید و گردش در این ساحل باید تمامی وسایل خود را تحویل دهند تا کسی نتواند قسمتی از شن های محافظت شده این منطقه را با خود بیرون ببرد. به گفته برخی کارشناسان شن های مشابه این منطقه، تنها در سواحل مصر یافت می شود.

جزیره سدیر در مارماریس ترکیه

تفریحات در جزیره سدیر

بر اساس بعضی از اطلاعات حول جزیره کلئوپاترا، این جزیره دارای 400 متر خط ساحلی است و مناظر بسیار زیبای دریای اژه را به رخ بازدید کنندگان می کشد. در سواحل این جزیره برنامه ریزی هایی برای غواصی در طول سال وجود دارد که موجب جذابیت بیشتر بازدید از جزیره کلئوپاترا می شود؛ همچنین قایق سواری در این منطقه از تفریحات معمول است که هر روزه در جریان است.

دسترسی به جزیره

دسترسی به این جزیره همه روزه از سمت سواحل مارماریس امکان پذیر است و تنها با قایق و کشتی امکان سفر به این جزیره وجود دارد و امکان پرواز به جزیره وجود ندارد.

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید