موزه سرمایه پکن موزه ای با 2 میلیون اثرتاریخی

موزه سرمایه پکن موزه ای با 2 میلیون اثرتاریخی

پکن، پایتخت چین دارای تعداد زیادی موزه است. «موزه سرمایه پکن» یا همان «موزه پایتخت پکن» (Beijing Capital Museum) یکی از این موزه ها است که حدود 2 میلیون اثر نمایشی را در خود جای داده و نمایشگاه های آن به طور خاصّی در داخل ساختمان طراحی شده است. این موزه در اواخر سال 1990 افتتاح شد و بسیاری از اشیا و مصنوعات سلسله های چین و مصنوعات مربوط به دیگر فرهنگ های آسیایی در آن گردآوری شده است. این موزه به عنوان یکی از ساختمان های برجسته شهر مورد توجه قرار گرفته و نمایی از آن در تصویر پکن، بزرگ ترین پایتخت جهان گنجانده شده است.

 

بازدید از موزه پایتخت پکن در تور چین

 

موزه پایتخت پکن دارای مساحت کل 60،000 متر مربع با سقفی مستطیل شکل است و طراحی آن بر اساس کاخ های چینی صورت گرفته است؛ در موزه یک سالن مرکزی وجود دارد که سه عمارت از 3 طرف آن را احاطه کرده اند:

  • "گالری گنج" (Treasure Gallery) بخشی از موزه سرمایه چین است که از برنز ساخته شده و بسیاری از اشیای با ارزش موزه در آنجا نگهداری می شود. گالری گنج به شکل یک استوانه کج طراحی شده و در محوطه شمالی واقع شده است.
  • عمارتی که از داخل و خارج، با قشری از چوب ساخته شده و به شکل یک جعبه است. این بخش شامل 2 قسمت است: 1- قسمت موقت با مساحت 8000 متر مربع و 2- مجموعه دائمی با مساحت 10000 متر مربع که منطقه ای آموزشی است.
  • سومین جزء موزه، یک بلوک سنگی خاکستری است که در بخش جنوبی موزه امتداد یافته است و شامل کتابخانه رسانه ای، امکانات پژوهشی و موزه تاریخ هنر و بخش مختص کارکنان موزه می باشد.

در بخش همکف موزه امکاناتی از جمله بوتیک ها، رستوران ها و یک تالار  کنفرانس، همراه با فضای نمایشگاهی موقت بیشتر و امکانات فنی وجود دارد. پارکینگ موزه نیز زیر زمینی است.

ساعت کار موزه پایتخت پکن در چین

ساعت کار موزه پایتخت پکن  9:00 صبح تا 17:00 است.

آدرس موزه سرمایه پکن

Address: No.16 Fuxingmenwai Main Street, Xicheng District, Beijing 100045, China.

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید