قبوستان باکو، پارک ملی سنگ نگاره های تاریخی

«قبوستان» (Qobustan or Gobustan) منطقه ای مرتفع و کوهستانی در جنوب شرقی رشته کوه های قفقاز است که پارک ملی به همین نام را در خود جای  داده است. پارک ملی قبوستان باکو که از قدیمی ترین سکونت گاه های تاریخ بشری آذربایجان است، قدمتی طویل و در حدود 40000 سال داشته و به سبب سنگ نگاره هایش شهره است و از این رو در فهرست اماکن دیدنی تورهای گردشگری باکو قرار دارد. قبوستان آذربایجان، پارک ملی سنگ نگاره های تاریخی است.

پارک ملی قبوستان باکو که از قدیمی ترین سکونت گاه های تاریخ بشری آذربایجان است

 

قبوستان باکو و سنگ نگاره های آن

در سنگ نگاره های قبوستان آذربایجان می توانید تصاویر حکاکی شده از حیوانات، فعالیت های انسانی، رقص آن ها، مناظر شکار و نجاری را ببینید. علاوه بر این ها، موزه قبوستان نیز در همین پارک ملی دایر شده است که بازدید از آن مکمل درک شما از سنگ نگاره های پارک ملی خواهد بود. فاصله ساختمان موزه از سنگ نگاره ها حدود 6/3 کیلومتر است. اگر اهل پیاده روی نیستید، می توانید با تاکسی هم به آنجا بروید که البته مستلزم پرداخت کرایه خواهید شد. اگر به تاریخ بشر و باستان شناسی علاقه مند هستید، در سفر به باکو بازدید از این جاذبه دیدنی را از دست ندهید.

قبوستان باکو، پارک ملی سنگ نگاره های تاریخی است

 

دسترسی به پارک ملی قبوستان در باکو

با یک ساعت رانندگی از مرکز شهر باکو، دسترسی به پارک ملی قبوستان باکو حاصل می شود. از آنجا که گِل فشان های معروف آذربایجان (آتشفشان های گل) به این موزه طبیعی نزدیک هستند، اگر علاقه مند به دیدن این پدیده طبیعی هستید می توانید از آن ها نیز دیدن کنید. البته لازم به ذکر است که مسیر یا جاده اصلی ماشین رو که شما را به گل فشان ها برساند وجود ندارد. بنابراین، جهت مشاهده گل فشان ها از طریق تور باکو اقدام نمایید.

باغ ملی قبوستان

 

می توانید با استفاده از اتوبوس های شماره 88 یا 120 که در کنار ایستگاه مترو sahil توقف دارند، حرکت کنید، در 20-ci sahe پیاده شوید، سپس اتوبوس های شماره 195 را سوار شده تا به منطقه قبوستان برسید؛ پس از آن با استفاده از تاکسی خود را به پارک ملی قبوستان برسانید.

قیمت بلیط پارک ملی قبوستان باکو

هزینه ورودی به پارک ملی قبوستان باکو که شامل موزه نیز می شود، به شرح زیر است:

  • بزرگسالان: 4 مانات.
  • کودکان: 20/0 مانات.
  • دانش آموزان: 1 مانات.
  • پارکینگ: 1 مانات.

در صورتی که نیاز به لیدر یا راهنما جهت توضیحات به زبان انگلیسی داشته باشید، می بایست 6 مانات پرداخت کنید.

آدرس پارک ملّی قبوستان

آذربایجان، باکو، حدود 60 کیلومتری جنوب باکو، ناحیه قره داغ.

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید