گلدن ترای انگل یا مثلث طلایی، مثلث تجاری مالزی

«مثلث طلایی» ( Golden Triangle ) محوطه ای معروف در کوالالامپور است که مناطق توریستی و پر تردد این شهر را در بر گرفته است؛ این مثلث تجاری شامل تعدادی از خیابان های اصلی است. سه خیابان جالان ایمبی (Jalan Imbi،)، جالان سلطان اسماعیل (Jalan Sultan Ismail) و جالان رجا چولان (Jalan Raja Chulan) یک مثلث را تشکیل می دهند که نمادهای طلایی شهر هستند، در فاصله دور از هم قرار دارند و هر کدام ورودی آزاد دارند. در اینجا، مراکز خرید، رستوران ها و هتل های درجه یک به چشم می خورد.

 

مثلث طلایی در کوالالامپور مالزی از دیدنی های کشور

 

خیابان بوکیت بینتانگ که خیابان کوالالامپور است و محدوده ای از سرگرمی و مراکز خرید است، در این مثلث قرار دارد. علاوه بر طیف گسترده ای از مغازه ها و فروشگاه ها که در امتداد خیابان قرار دارند، تعدادی از مراکز خرید محبوب نیز در مجاور یکدیگر وجود دارد که شامل: کم یات پلازا، سونگای وانگ پلازا، لوت 10 و میدان تایمز است.

اگر به دنبال خرید کالاهای مد و لوازم جانبی، محصولات فناوری اطلاعات، برندهای مدرن و کالاهای الکترونیکی هستید به مثلث طلایی یا گلدن ترای انگل کوالالامپور بروید. خیابان بوکیت بینتانگ و مثلث طلایی در شب دیدنی است؛ بیشتر مردم محلی و گردشگران ترجیح می دهند در ساعات پایانی روز و شب ها به این محدوده مراجعه کنند، به همین دلیل شب ها جنب و جوش و هیجان بیشتری در اینجا وجود دارد و خیابان ها به پیاده رویی که در آن انواع نوشیدنی و غذا سرو می شود، تبدیل می شود.

 

مثلث طلایی در مالزی و تور های گردشگری کوالالامپور

 

از کجا شروع کنیم؟

پیشنهاد می شود از لِیک گاردنز ( Lake Gardens ) که در امتداد جالان کبون بونگا (Jalan Kebun Bunga) قرار دارد شروع کنید تا بخش ها و اماکن متنوعی را ببینید. در ادامه و با حرکت به سمت میدان استقلال در جنوب، می توانید از کلیسای سنت ماری (St. Mary) و تعدادی از اماکن دیگر دیدن کنید. در ادامه مسیر به مراکز خرید نیز خواهید رسید.

امتیاز 4.81 از 5 (31 رای)