شهر باستانی پرینه از جاذبه های تور گردشگری ترکیه

شهر باستانی پرینه از جاذبه های تور گردشگری ترکیه

در ساحل دریای اژه در ترکیه،  شهری باستانی به نام پرینه / پریه نه (Priene) وجود دارد که متعلق به یونانی ها و امپراطوری اونی بوده است و در زمان خود منطقه ای مهم برای دولت یونان به شمار می رفت. شهر باستانی پرینه نمونه بارزی از معماری هلنیستی است که اساساً در خط ساحلی ساخته شد، اما در طول زمان، جغرافیا و چشم انداز آن تغییر کرد و باعث شد که تجارت دریایی آن کاهش یابد و اقتصاد آن رو به افول رود. با توجه به اینکه بقایای این شهر باستانی به خوبی حفظ شده است، منبع اصلی اطلاعات در مورد برنامه ریزی شهرهای یونان باستان تلقی می شود.

اماکن تاریخی ترکیه، شهر باستانی پرینه در استان آیدین

پریه نه تمنس (Priene Temenos)

بخش هایی از قطعات و زمین های شهر باستانی پرینه به مکانی جهت عبادت خدایان و الهه های اساطیر یونان اختصاص داده شد. این بخش ها در پرینه، تمنس نامیده می شد. بخشی از این قطعات نیز به نام عبادتگاه زئوس است. به دلیل اینکه این قطعه زمین، نسبت به زمین های مجاور مقدس و برتر بود، صرفا به افتخار خداوند آسمان زئوس اختصاص داده شد.

بوترین سالن شورا در شهر تاریخی پرینه ترکیه

پرینه دارای یک سالن شورا یا انجمن است که تا کنون نیز حفظ شده و باقی مانده است، این سالن شورا  بوتیرین (bouleuterion ) نامیده می شود که به شورای شهروندان اشاره دارد. این سالن در قرن 2 قبل از میلاد ساخته شد و دارای یک محراب بود که با تصاویری از سرهای گاو و برگ لورل تزئین شده بود. این سازه مشابه با تئاترها یا سالن های سخنرانی باستانی است، زیرا برای جلسات سرگرم کننده مورد استفاده قرار می گرفت. ظرفیت صندلی ها 640 نفر بود و مردم محلی یک بار در سال برای انتخاب شورای شهروندان خود به بوتیرین می رفتند.

شهر باستانی پرینه از جاذبه های تاریخی ترکیه

موقعیت شهر باستانی پرینه و دسترسی به آن

این سایت باستانی را در جنوب غرب ترکیه، در استان آیدین و در ناحیه لونیا (Ionia) جستجو کنید که تقریباً در 10 کیلومتری (6 مایلی) شمال رودخانه منذرز و 16 کیلومتری (10 مایلی) دریای اژه واقع شده است. جهت دسترسی به باید از بنای باستانی ملیتوس که در فاصله 25 کیلومتری آن است و همچنین از بنای آپولو بگذرید؛ همه این جاذبه های تاریخی در فواصل نزدیک به یکدیگر هستند و می توانید به راحتی با استفاده از یک ماشین از همه این اماکن دیدنی، بازدید نمایید.

Location: Güllübahçe, Söke, Aydın Province, Turkey.

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید