شهر باستانی پرینه از جاذبه های تور گردشگری ترکیه

در ساحل دریای اژه در ترکیه،  شهری باستانی به نام پرینه / پریه نه (Priene) وجود دارد که متعلق به یونانی ها و امپراتوری اونی است و در زمان خود منطقه ای مهم برای دولت یونان به شمار می رفت. شهر باستانی پرینه نمونه بارزی از معماری هلنیستی است که اساسا در خط ساحلی ساخته شد، اما در طول زمان، جغرافیا و چشم انداز آن تغییر کرد و باعث شد که تجارت دریایی آن کاهش یابد و اقتصاد آن رو به افول رود.

 

شهر پرینه یا پریه نه در دیدیم ترکیه از جاذبه های گردشگری ترکیه

 

پریه نه تمنس (Priene Temenos)

بخش هایی از قطعات و زمین های شهر باستانی پرینه به مکانی جهت عبادت خدایان و الهه های اساطیر یونان اختصاص داده شد. این بخش ها در پرینه، تمنس نامیده می شد. بخشی از این قطعات نیز به نام عبادتگاه زئوس است. به دلیل اینکه این قطعه زمین، نسبت به زمین های مجاور مقدس و برتر بود، صرفا به افتخار خداوند آسمان زئوس اختصاص داده شد.

بوترین در شهر تاریخی پرینه ترکیه

پرینه دارای یک سالن شورا یا انجمن است که تا کنون نیز حفظ شده و باقی مانده است،  این سالن شورا  بوتیرین (bouleuterion ) نامیده می شود که به شورای شهروندان اشاره دارد. این سالن در قرن 2 قبل از میلاد ساخته شد و دارای یک محراب بود که با تصاویری از سرهای گاو و برگ لورل تزئین شده بود.

 

شهر باستانی از روم و یونان باستان در تور گردشگری ترکیه


این سازه  مشابه با تئاتر ها یا سالن های سخنرانی باستانی است، زیرا برای جلسات سرگرم کننده مورد استفاده قرار می گرفت. ظرفیت صندلی ها 640 نفر بود و مردم محلی یک بار در سال برای انتخاب شورای شهروندان خود به بوتیرین می رفتند.

جهت دسترسی به شهر باستانی پرینه باید از بنای باستانی ملیتوس و بنای آپولو در دیدیم بگذرید؛ همه این جاذبه های توریستی دیدیم در فواصل نزدیک به یکدیگر هستند و می توانید به راحتی با استفاده از یک ماشین از همه این اماکن دیدنی، بازدید نمایید.

 

 

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید