بنای آپولو بزرگترین بنای جهان هلنیستی در دیدیم

بنای آپولو بزرگترین بنای جهان هلنیستی در دیدیم

دیدیم این شهر توریستی ترکیه چند سالی است که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است، دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی متعددی است که از آن جمله می توان به آفتاب و سواحل ماسه ای و غواصی در دیدیم اشاره کرد. بناهای تاریخی زیادی نیز در این شهر توریستی وجود دارد که شما را سال ها به عقب باز می گرداند و برای علاقه مندان بسیار جالب است. یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی «معبد آپولو» یا «بنای آپولو» است که در ساحل غربی شهر دیدیم قرار دارد.

معبد آپولو در دیدیم ترکیه، نقطه عطفی برای استراحتگاه های گردشگری اطراف Altinkum و دیدیم بوده است. این معبد در سواحل اژه است و هر ساله هزاران مسافر و گردشگر را جذب می کند. نام تاریخی این منطقهDidyma  بوده و امروز نشانه هایی از تاریخ یونان را می توان در جای جای این معبد دید.

 

معبد آپولو در دیدیم ترکیه از مقاصد گردشگری تور ترکیه

 

جستجو برای کشف بنای آپولو

بنای آپولو به عنوان یکی از بزرگترین بناها یا معابد جهان هلنیستی محسوب می شود که قابل مقایسه با معبد آرتمیس در افسس یا Heraion در ساموس است. کلیسایی که در حیاط این بنا ساخته شده بود به واسطۀ زلزله تخریب شد. طول این بنا 110 متر (360 فوت)، عرض آن 51 متر (167 فوت) و ارتفاعش 24 متر (78 فوت) می باشد. معبد آپولو یادآور می شود که معماری های پیچیده و زیبا، صرفاً به رومی ها محدود نمی شود. جستجو برای کشف بنای آپولو برای نخستین بار در سال 1904 آغاز شد. پیش از آنکه یونانی ها منطقه را اداره کنند، این بنا معبدی برای پرستش و شکرگزاری بود. شهر باستانی آپلو از طریق مسیر جاده ای که امروزه به عنوان مسیر مقدس یا جاده پادشاهان شناخته می شود، به شهر باستانی میلتوس Miletus))  متصل شده است.

 

معبد آپولو در دیدیم ترکیه از مقاصد گردشگری

 

هزینه ورود به بنای آپولو و ساعات ورود

هزینه ورود به بنای آپولو 10 لیر ترکیه است. ساعات ورود به این منطقه باستانی در ماه های مختلف سال متفاوت است؛ ماه آوریل تا اکتبر از ساعت 8 صبح تا 7 بعدازظهر و در ماه های نوامبر تا مارس 8:30 صبح تا 5:30 بعدازظهر است.

 

 

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید