قلعه آلانیا، قلعه ای بر روی دریاچه

هنگام بازدید از آلانیا و جاذبه های گردشگری آن، مشکل می توان بازدید از قلعه زیبای این شهر، یعنی «قلعه آلانیا» (alanya castle) را نادیده انگاشت. این قلعه، به زیبایی در پرتگاه یا دماغه دریاچه واقع شده و می تواند از اهداف بسیاری از مسافران، گردشگران و تورهای گردشگری آلانیا باشد که آفتاب گرم آن ها را خسته کرده است!

قلعه آلانیا از سه بخش جداگانه تشکیل شده است: بخشی که مخصوص سلطان و خانواده اش بود، بخشی برای ارتش و یک بخش نیز برای مردم عادی. در دوران عثمانی قلعه آلانیا برای اهداف دفاعی مورد استفاده قرار گرفت و ویلا های خصوصی زیادی در قرن نوزدهم در قلعه ساخته شده بودند.

 

قلعه آلانیا در ترکیه

 

 این قلعه امروز به عنوان یک موزه استفاده می شود. ورودی موزه در بالای قصر قرار دارد و به استثنای بخش هایی از قلعه که آسیب دیده است، دیدگاه های عالی از قلعه نیز وجود دارد. تقریبا 15  دقیقه پیاده روی لازم است تا شما از این بخش قلعه (بخش ورودی) به قسمت دیگری از قلعه که در سمت غربی و بندر قدیمی که در سمت شرقی قلعه است برسید. این امکان برای افرادی که از صندلی های چرخدار استفاده می کنند وجود دارد تا بتوانند بالای قلعه را ببینند.
    

قلعه آنتالیا در تور ترکیه از جاذبه های گردشگری

 

بیشتر بخش های قلعه به روی عموم باز است و امکان بازدید وجود دارد، به طوری که شما بدون هیچ هزینه ای می توانید به راحتی خیابان های تاریخی قلعه آلانیا را نیز ببینید. رستوران های محلی خوب، مغازه های سوغات و صنایع دستی در خیابان های قلعه آلانیا وجود دارد. دوربین خود را بر دارید و تصاویر پانورامای زیبایی از آلانیا تهیه کنید. پیاده روی در امتداد این قلعه می تواند بسیار لذت بخش باشد.      

ساعات بازدید از قلعه آلانیا 

قلعه آلانیا هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 (7 بعد از ظهر) به روی عموم باز است، اما آخرین زمان ممکن برای ورود به قلعه در ساعت 18:30 است.
    

امتیاز 4.81 از 5 (31 رای)