آب و هوای تایلند در ماههای مختلف سال چگونه است؟

آب و هوای تایلند در ماههای مختلف سال چگونه است؟

دلایل متنوعی وجود دارد که سبب شده است تایلند در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی و مقاصد گردشگری محسوب شود؛ نرخ ارز مطلوب، سیاست ویزای راحت و بدون درد سر، سواحل حیرت انگیز، غذاهای مشهور، اماکن دیدنی و غیره، مواردی هستند که باعث شده است طی دهۀ گذشته، بازدیدکنندگان و توریست های خارجی تایلند دو برابر شود.

یکی از مواردی که در سفر به هر کشوری لازم است بدانیم، اطلاع در مورد ویژگی های آب و هوایی آن کشور و شهری مقصد است. تایلند از کشورهای توریستی و پر طرفدار است که به واسطۀ جاذبه های دیدنی، اماکن گردشگری و مراکز خرید خود، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. با توجه به اینکه گردشگران ممکن است در هر موقعی از سال به این کشور مسافرت کنند، در این مقاله توضیحاتی جامع در مورد آب و هوای تایلند در ماه های مختلف سال و آنچه که باید از آب و هوای تایلند در هنگام مسافرت به این کشور بدانیم ارائه شده است تا بهترین زمان سفر به تایلند را با توجه به روحیات هر شخص معرفی کنیم؛ قبل از رزرو بلیط تایلند، از این راهنما استفاده کنید.

سواحل تایلند و تورگردشگری پوکت

آب و هوای کلی تایلند

به طور کلی می توان آب و هوای تایلند را در دسته آب و هوای گرم و مرطوب قرار داد، زیرا در نزدیکی خط استوا قرار دارد. با توجه به رطوبت موجود، گرمای تایلند آنچنان هم خشک و آزار دهنده نیست! نسیمی که از دریا به طرف کوه می وزد علاوه بر اینکه در خنک کردن هوا مؤثر است، بارش باران نیز تأثیر گذار است. با توجه به نزدیک بودن تایلند به خط استوا، پوشش گیاهی و جنگل های انبوه گرمسیری در اینجا وجود دارد و میوه های استوایی در این کشور به ویژه انبه، معروف است.

در ادامه، آب و هوای تایلند در ماه های مختلف میلادی بیان شده است، امّا پیش از آن، در جدول زیر نگاهی کلی بر آب و هوای تایلند بر اساس ماه های شمسی که برای بیشتر ایرانی ها ملموس تر است انداخته شده است.

آب و هوای تایلند و سواحل تایلند پوکت

آب و هوای تایلند در ماه های مختلف

آب و هوای تایلند در ژانویه

آب و هوای تایلند در زمستان و به ویژه در ماه ژانویه بسیار مناسب است. آب و هوای تایلند در ماه ژانویه معتدل بوده و احتمال بارندگی بسیار کم است. شرایط آب و هوای سواحل غربی تایلند در ماه ژانویه طوری است که برای آفتاب گرفتن مناسب است. بنابراین، ژانویه می تواند بهترین زمان سفر به تایلند برای افراد مختلف باشد.

آب و هوای تایلند در فوریه

اگر از هوای گرم و خشک گریزان هستید، در فوریه به تایلند سفر نکنید! آب و هوای تایلند در ماه فوریه بسیار گرم و خشک است. به استثنای سواحل شرقی، در ماه فوریه در تایلند بارندگی وجود ندارد. اگر می خواهید در فستیوال گل درچیانگ مای شرکت کنید، در ماه فوریه به تایلند مسافرت کنید.

سواحل و جاهای دیدنی تایلند و تور پوکت تایلند

آب و هوای تایلند در ماه مارس

در نیمکره شمالی، از ماه ژانویه که به طرف مارس می رویم، هوا رفته رفته رو به گرمی می گذارد. تایلند نیز از این امر مستثنی نیست. آب و هوای تایلند در ماه مارس به 30 درجه سانتی گراد و کمی بیشتر می رسد. مسافرت به تایلند در ماه مارس نیز برای کسانی که از گرما گریزان هستند پیشنهاد نمی شود. بهترین زمان سفر به تایلند برای افرادی که تمایل به آفتاب گرفتن یا برنزه شدن در کنار سواحل را دارند، ماه مارس است.

آب و هوای تایلند در ماه آوریل

سال نو تایلندی و همچنین فستیوال Songkran در ماه آوریل جشن گرفته می شود. اگر در ماه آوریل به تایلند مسافرت می کنید، جزایر و خطوط ساحلی را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری قرار دهید تا حرارت و گرمای آوریل را از بین ببرید!

Ko Pha Ngan، Ang Thong، Ko Tao جزایری هستند که در ماه آوریل می توانید به آنجا بروید. در ماه آوریل بارش باران زیاد، جمعیت کمتر و هزینه اجاره اتاق ها ارزان تر است.

سواحل تایلند و جاهای دیدنی پوکت تایلند

آب و هوای تایلند در ماه می

آب و هوای تایلند در ماه می نسبت به ژانویه و فوریه گرم تر و کم بارش تر است. اگر قصد خرید اجناس ارزان قیمت تر دارید، در ماه می به تایلند مسافرت کنید. علاوه بر این، قیمت بلیط تایلند و مسافرخانه ها نیز در این ماه کمتر می باشد. بهترین زمان سفر به تایلند برای افرادی که می خواهند سفر ارزان قیمت داشته باشند، ماه می است.

آب و هوای تایلند در ماه ژوئن

آب و هوای تایلند در ماه ژوئن گرم و خشک است. اگر مسافرت در فصل یا ماههای پر بارش را دوست ندارید، در ماه ژوئن به تایلند سفر کنید. در این ماه حراجی های زیادی در مراکز خرید تایلند و همچنین بازارهای تایلند به چشم می خورد. اگر اهل خرید کردن از حراجی های تایلند هستید، بهترین زمان سفر به تایلند برای شما، ماه ژوئن است.

آب و هوای تایلند در ماه جولای

آب و هوای تایلند در ماه جولای همچنان گرم است. با وجود گرمای هوا، تایلند همچنان میزبان گردشگران و مسافران خاص خود خواهد بود. سواحل شرقی تایلند نسبت به سواحل غربی گرم تر است. قیمت بلیط پرواز به تایلند در این ماه اندکی بالا است.

آب و هوای تایلند در ماه آگوست

آب و هوای تایلند در ماه آگوست اگرچه کمی متعادل تر خواهد بود، اما گرمای هوا همچنان برقرار است و وجود بارش های اندک، علاوه بر اینکه چهره شهرهای تایلند را تمیز و زیباتر می کند، از خشکی هوا می کاهد. بارش در شمال تایلند نسبت به بخش های دیگر اندکی بیشتر است. جزیره سامویی کم بارش ترین جزیره در ماه آگوست است. با توجه به کاهش گرمای هوا، بازدید از اماکن تفریحی، بازارها و مراکز خرید تایلند در ماه آگوست پیشنهاد می شود.

پوکت تایلند و سواحل دیدنی آن

آب و هوای تایلند در ماه سپتامبر

سپتامبر موعد خلوت یا به اصطلاح  Low seasonتایلند است؛ بنابراین، برای افرادی که از شلوغی خوششان نمی آید زمان مناسبی برای سفر به تایلند است. به دلیل بارندگی و بارش باران، آب و هوای تایلند در سپتامبر مرطوب است. در ماههای سپتامبر و آوریل می توانید ارزان ترین سفر به بانکوک را داشته باشید و به میزان بسیار زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

آب و هوای تایلند در ماه اکتبر

آب و هوای تایلند در ماه اکتبر و به ویژه در اواخر این ماه، به خنکی می گراید و به نظر می رسد این ماه مطلوب ترین زمان برای خرید بلیط تایلند و مسافرت به این کشور است زیرا قیمت و هزینه پرواز کمتر و ارزان تر است. با توجه به مساعد بودن آب و هوای تایلند در این ماه، گزینه های زیادی جهت بازدید به عنوان مقاصد گردشگری برای گردشگران وجود خواهد داشت.

آب و هوای تایلند در ماه نوامبر

آب و هوای تایلند در ماه نوامبر به صورتی است که سبب جذب گردشگران زیادی از کشورهای مختلف می شود. سواحل تایلند در این ماه، شلوغ ترین روزهای خود را تجربه می کند. گرمای آفتاب در طول روز به حدی نیست که طاقت فرسا یا آزار دهنده باشد. در ماه نوامبر، آب و هوای شمال تایلند به ویژه در ساعات اول روز و شب ها خنک است.

آب و هوای تایلند در ماه دسامبر

دسامبر آخرین ماه سال است. با توجه به نزدیک شدن به سال نو میلادی، خرید مردم از مراکز خرید تایلند و بازارهای تایلند بیشتر شده و قیمت ها نیز کمی افزایش می یابد. آب و هوای تایلند در ماه دسامبر مطلوب است. در این ماه به لحاظ آب و هوایی محدودیتی برای رفتن به سواحل وجود ندارد. اگر تمایل دارید تعطیلات سال نو میلادی را در این کشور سپری کنید، با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی، بهترین زمان سفر به تایلند دسامبر خواهد بود.

 

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید