سفرنامه

دبی، شهری شبیه داستان‎های علمی تخیلی

زمانی‎که صحبت از امارات متحده عربی می‎شود بیشتر مردم تصور یکسانی از آن دارند: دبی، شهری شبیه داستان‎های علمی تخیلی و مملو از آسمان خراش‎های نمادین، جزایری شبیه نخل خرما، مراکز خرید عظیم، پیست‎های اسکی سرپوشیده و تفرجگاه‎های ساحلی مجلل. اما ماوراء این زرق و برق، شش منطقه شیخ‎نیشن متنوع دیگر در انتظار شماست که هر کدام ویژگی‎ها و جذابیت‎های خاص خود را دارد.

اگر یک ساعت به سمت جنوب رانندگی کنید به شهر ابوظبی خواهید رسید. شهری سرشار از نفت که پایتخت امارات متحده عربی محسوب می‎شود. این شهر خود را به عنوان قطب فرهنگ، ورزش و اوقات فراغت تثبیت کرده است. در دور دست منطقه وسیع «الظفره» قرار دارد که به مناطق شمالی صحرای «ربع‎الخالی» منتهی می‎شود. سکوت جادویی آن تنها با صدای حرکت ریگ‎های روان به سمت عربستان سعودی شکسته می‎شود.

در شمال دبی، شارجه قرار دارد که ویژگی آن هنر و تاریخ است. درحالیکه مناطق کوچک عجمان و ام القوین چشم‎اندازی از روزگاران پیش از استخراج نفت را در پیش چشمتان پدیدار می‎کنند و رأس الخیمه در آغوش رشته کوه حجر آرام گرفته است. سرتاسر محدوده فجیره و در آب‎های روشن خلیج عمان، بهترین مکان برای شنا و غواصی است.

تجربه خرید بی‎نظیر، رویدادهای تماشایی، استراحتگاه‎های عالی، سواحل شنی سفید و ایمن امارات متحده عربی سالانه میلیون‎ها بازدیدکننده را به خود جذب می‎کند. دولت امارات متحده عربی سرمایه‎گذاری‎های عظیمی را در صنعت گردشگری ایجاد کرده است تا در آینده نزدیک خود را به‎عنوان یکی از محبوب‎ترین مقصدهای گردشگری در جهان تبدیل کند. در زیر 10 جاذبه توریستی محبوب امارات متحده عربی آورده شده است.

نهر (خور) دبی یک ورودی آب 14 کیلومتری است که شهر را به دو بخش اصلی «بور دبی» و «دیره» تقسیم می‎کند. در قرن بیستم این نهر به‎عنوان بندر اصلی برای حمل کالا از آفریقا و هند استفاده می‎شد. همچنین در آن زمان به مقصد صنعت مروارید شهر نیز تبدیل شد.

در حال حاضر قایقرانی در طول نهر دبی به یکی از محبوب‎ترین فعالیت‎های گردشگری این شهر تبدیل شده است. گردشگران می‎توانند قایق‎های قدیمی و قهوه‎ای رنگ موسوم به «آبرا» را با نرخی ارزان اجاره می‎کنند. این گشت و گذار با مشاهده منظره غروب زیبای خورشید و ساختمان‎های فوق‎العاده‎ای نظیر «برج خور دبی» و «برج دوقلو دیره» همراه خواهد بود.

برای گشت و گذار در دبی در تورهای ارزان امارات جست وجو کنید

امتیاز 4.81 از 5 (31 رای)