امارات متحده عربی

«امارات متحده عربی» United Arab Emirates  U.A.E   با مساحت ۸۳٬۶۰۰ کیلومتر مربع، کشوری در جنوب غرب آسیا و شرق شبه جزیره عربستان است. جمعیت این کشور 9,541,615 بوده (در سال 2018)، دارای آب و هوای گرم و خشک است و پایتخت آن ابوظبی (Abu Dhabi) می باشد. ابوظبی بیش از سه چهارم کلّ منطقه را به خود اختصاص داده و مرکز صنعت نفت این کشور محسوب می شود. یکی از بزرگ ترین ذخایر نفتی دنیا در امارات است و همین امر باعث شده تا یکی از ثروتمندترین کشورهای آسیایی به شمار رود.

 

امارات کشوری بیابانی

امارات کشوری متشکل از بیابان های سنگی، دشت های ساحلی، تالاب ها و کوه های خشک و بی آب است؛ با این حال، سران و مسئولان کشور تسلیم این خشکی و محدویت های اقلیمی – جغرافیایی نشده و تمهیداتی اندیشیده شده تا این کشور به عنوان کشوری با جاذبه های توریستی پر آوازه در دنیا شناخته شود. به دلیل نزدیک بودن امارات متحده عربی به ایران، امارات یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مسافرت ایرانی ها است.

امارات متحده کشوری شیخ نشین بوده و از 7 شیخ نشین کوچک تشکیل شده است: ابوظبی، دبی، عمان، شارجه، فجیره، رأس الخیمه و ام القوین؛ هر یک از این شیخ نشین ها استقلال خود را دارند. مشهورترین جاذبه های توریستی دنیا را می توان در این شهرها پیدا کرد؛ برج خلیفه (بلندترین برج دنیا) و دبی مال در دبی، برج های اتحاد و مرکز خرید مارینا در ابوظبی و غیره، نمونه هایی از این جاذبه های توریستی هستند.

شهر بندری دبی حیاتی ترین مرکز تجاری و اقتصادی منطقه است. (جهت اطلاع بیشتر از جاهای دیدنی دبی و ابوظبی به بخش گردشگری سایت سفر بانک مراجعه فرمایید).  با توجه به اهمیتی که دولت امارات به بخش توریستی خود داده است، اقداماتی نیز جهت ارتقاء حمل و نقل هوایی و راحتی هر چه بیشتر مسافران خود انجام داده است، تا جایی که ایرباس های A380s و  Boeing 777sاین کشور، از بزرگ ترین ایرباس های جهان محسوب می شوند.