غار فیل گوا گاجا اندونزی، جلوه ای باستانی از دین هندو

غار فیل گوا گاجا اندونزی، جلوه ای باستانی از دین هندو

«غار (معبد) فیل گوا گاجا» (Goa Gajah ‘Elephant Cave) یکی از مناطق باستانی و اماکن دیدنی بالی در اندونزی است که در بخش غربی روستای Bedulu و در فاصلۀ 6 کیلومتری مرکز اوباد واقع شده است. معبد فیل گوا گاجا  بر روی تپه ساخته شده است و قدمت آن به قرن 11 می رسد.

نمای ظاهری این غار از حکاکی های سنگی تشکیل شده است و شما مجموعه ای از حکاکی های سنگی باستانی را می بینید که نمایی از صورت فیل را به نمایش گذاشته است. با توجه به اینکه در دین هندو، فیل بسیار مقدس است، این غار را جلوه ای از دین هندو می دانند. در مرکز غار مدیتیشن انجام می شود و از همان زمان ساخت، با هدف ایجاد مکانی معنوی برای مدیتیشن بنا شده بود. در زمان حفاری هایی که در سال 1964 در این محل انجام شد، مجسمه هایی کشف شد که آن ها را نشانه هایی از فرشته های هندو می دانند.

 

غار فیل در بالی اندونزی

 

علاوه بر بازدید از این معبد باستانی، می توانید از مغازه های مختلفی که در محدوده معبد وجود دارد، سوغاتی و وسایل هنری خریداری کنید. در منتهی الیه بخش جنوبی غار فیل، مزرعه برنج و نهر آب کوچکی وجود دارد.

در کتیبه های باستانی که در اینجا وجود دارد، اشاره هایی به کلمه Antakunjarapada شده است که تقریباً آن را معنای "فیل" ترجمه کرده اند. ورودی غار نیز صورتی بزرگ از حیوانی مشابه فیل نشان می دهد. علاوه بر این ها، نظریه هایی وجود دارد که حاکی از آن است رودخانه پتونا (Petanu River) در اصل رودخانه فیل (River Gaja) است. همه این ها جزء دلایلی هستند که سبب چنین نامگذاری بر روی این غار شده اند.

ساعات کار گوآ گاجا در اوبود بالی

ساعات کار معبد یا غار فیل در بالی 8:00 تا 16:00 است.

آدرس غار فیل گوآ گاجا

Address: Bedulu Village, Jalan Raya Goa Gajah, Blahbatuh, Gianyar

دسترسی به معبد (غار) فیل های گوآ گاجا بالی

از Ubud به سمت شرق حرکت کنید و پس از حدود 3 کیلومتر، به سمت Jalan Raya Goa Gaja حرکت کنید.

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید