کلیسای آلمانی در باکو محلی برای برگزاری کنسرت ها

کلیسای آلمانی در باکو محلی برای برگزاری کنسرت ها

در آذربایجان، کلیسایی به نام کلیسای لوتران وجود دارد که یک «کلیسای آلمانی» (German Church) است. این کلیسا که در سال 1896 توسط آلمانی ها ساخته شد، در دوران شوروی به عنوان یک سالن موسیقی دراماتیک مورد استفاده قرار داشت، امروزه به عنوان یکی از اماکن دیدنی آذربایجان، مورد بازدید تورهای گردشگری آذربایجان قرار دارد.

تاریخچه ساخت کلیسای آلمانی در باکو

به دنبال جریان گسترش صنعت نفت در قرن گذشته، انبوهی از اروپاییان به باکو رفتند و در آنجا سکونت گزیدند. جامعه آلمانی اروپایی ها، طیّ سال های 1896 تا 1899 به ساخت یک کلیسا به نام لوتران اقدام کردند که امروزه با عنوان کلّی کلیسای آلمانی از آن یاد می شود.

 

کلیسای آلمانی در باکو آذربایجان

 

معمار این کلیسا نیز یک شخص آلمانی به نام ایکلر (Eikhler) بود که طراحی خود را بر اساس سبک گوتیک (Gothic style) اعمال کرد. ساخت و ساز کلیسا بین سال های 1895 و 1898 انجام شد. دو خانه نیز در همان زمان در هر دو طرف کلیسا ساخته شد که یکی از خانه ها به عنوان اقامتگاهی برای روحانیون لوتری در نظر گرفته شد و دیگری در اختیار جوامع خیّر آلمانی قرار رفت.

کلیسای آلمانی باکو از جمله معدود سازه های مذهبی است که در دوران حکومت استالین تخریب نشد؛ با این حال، گذر زمان سبب فرسودگی سازه کلیسا شده و از این رو، مبلغ یک میلیون یورو (254/1 میلیون دلار) جهت بازسازی اختصاص داده شد. این ساختمان امروزه هنوز هم برای آکوستیک ها ساختمانی شناخته شده و معروف است و همچنان به عنوان یک سالن کنسرت مورد استفاده قرار دارد. این ساختمان برای خدمات روزهای یکشنبه، توسط تعدادی از مسیحیان جهت عبادات مذهبی مورد استفاده قرار می گیرد.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید