در ونیز کوچک آذربایجان، به قلب ونیز سفر کنید

در ونیز کوچک آذربایجان، به قلب ونیز سفر کنید

«ونیز کوچک آذربایجان» (Little Venice) در بلوار یا خیابان باکو، شهرکی است که در سال 1960 در شهر باکو ساخته شد و در سال 2012 به میزان 10000 متر مربع گسترش یافت، جانی دوباره گرفت و امروزه به عنوان یکی از مقاصد گردشگری باکو مورد بازدید تورهای گردشگری باکو و گردشگران قرار می گیرد. طی بازسازی که در سال 2012 صورت گرفت، ساختار اصلی این شهر کوچک حفظ شد، کانال های آبی گسترش یافت و قایق های جدید روی کار آمد. در سفر به باکو این مجموعه تفریحی  را می توانید در داخل محوطه پارک ملی ساحلی ببینید.

این شهرک کوچک  دارای دو جزیرۀ بزرگ و تعدادی جزیرۀ کوچک است که از طریق پل های سنگی مزیّن، به یکدیگر مرتبط هستند. قایق هایی مشابه قایق هایی که در ونیز ایتالیا دیده می شود را می توان در کانال های آبی ونیز کوچک باکو نیز دید.تورهای گردشگری باکو می توانند با مراجعه به این منطقه توریستی آذربایجان، از این قایق ها جهت تفریح گردشگران خود استفاده کنند و لحظاتی آرام و مفرح را برایشان رقم بزنند. بخش های بالایی برج های شعله باکو را می توان هنگام قایق سواری دید.

 ونیز، این شهرک کوچک باکو، دارای دو جزیرۀ بزرگ و تعدادی جزیرۀ کوچک است که از طریق پل های سنگی مزیّن، به یکدیگر مرتبط هستند.

ونیز کوچک در آذربایجان

چرا از ونیز کوچک در آذربایجان دیدن کنیم؟

 در ونیز کوچک آذربایجان، به قلب ونیز سفر می کنید؛ با وجود اینکه این مجموعه در نزدیکی ساحل دریای خزر واقع شده است، شما با دیدن این شهر کوچک، خود را در ونیز ایتالیا احساس خواهید کرد. در هریک از جزیره های آن، رستوران هایی وجود دارد که غذاهای مختلف اروپایی و شرقی، از جمله غذاهای خوشمزه و لذیذ آذربایجان را سرو می کنند. پیشنهاد می شود پس از گشت و گذار با قایق، به یکی از رستوران های واقع در جزایر مراجعه کنید، غذایی سفارش دهید و تفریح خود را با صرف یک وعده غذایی لذیذ آذربایجانی، کامل و خاطره انگیزتر نمایید. با توجه به اینکه نابران نیز ناحیه ای توریستی در نزدیکی دریای خزر و یکی از جاهای دیدنی باکو است، پس از گشت و گذار در این شهرک کوچک بهتر است یک روز خود را نیز در آنجا بگذرانید.

اگر اهل تفریحات آبی هستید پیشنهاد می کنیم حتما سری به پارک آبی باکو نیز بزنید و از هیجان آن لذت ببرید.

ونیز کوچک در آذربایجان

ساعات کار و هزینه قایق سواری در ونیز کوچولو

علاقه مندان می توانند در تمام روزهای هفته از ساعت 10:30 تا 23:30 مراجعه نمایند. هزینه قایق سواری و گشت و گذار دراین منطقه تفریحی به ازای هر 20 دقیقه AZN 5 است.

آدرس

Address: 73 Neftchilar Ave, Baku 1004, Azerbaijan.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید