برج های شعله باکو، شعله های ابدی مدرن آذربایجان

برج های شعله باکو، شعله های ابدی مدرن آذربایجان

معمولاً در پایتخت هر کشوری یک یا دو برج معروف وجود دارد که از آن ها به عنوان نماد آن شهر شناخته شده اند. برج دوقلوی پتروناس در شهر کوالالامپور مالزی و یا برج ایفل در شهر پاریس فرانسه نمونه هایی از این برج های نمادین معروف هستند. «برج های شعله باکو» (Baku Flame Towers) که جزء اماکن دیدنی آذربایجان به شمار می رود، شامل سه برج است که در بالای تپه ای در نزدیکی دریای خزر و مشرف به خلیج باکو ساخته شده است. معماری و طراحی این برج از تاریخ باستانی شهر باکو الهام گرفته شده است و به آن ها به عنوان شعله های ابدی مدرن آذربایجان نگریسته می شود. سازه طوری طراحی شده که نمایی شیشه ای داشته باشد تا نور آن و حالت شعله های آتش، نمایی زیبا در شب ارائه دهند. روشنایی این سازه از طریق موتور کنترل روشنایی (fx LCE-fx) صورت می گیرد. اگر قصد بازدید از برج های شعله باکو، شعله های ابدی مدرن آذربایجان را دارید، پیشنهاد می شود شب ها از آن دیدن فرمایید تا از نهایت زیبایی آن بهره ببرید. پیشنهاد می شود تورهای گردشگری باکو یا توریست ها  از بخش پادیوم برج ها که در ادامه توضیح داده شده است دیدن کنند.

برج های شعله در آذربایجان و شهر باکو

بخش های مختلف برج های شعله باکو

برج های شعله در باکو شامل 3 برج با کاربری متفاوت و در نتیجه ویژگی های متفاوت به شرح ذیل است:

  • برج 1: مسکونی، 33 طبقه، 190 متر ارتفاع.
  • برج 2: هتل، 30 طبقه، 160 متر ارتفاع.
  • برج 3: اداری، 28 طبقه، 140 متر ارتفاع.
  • پادیوم یا لژ سلطنتی: فضای فروشگاهی و تفریح، 78 متر ارتفاع.
  • برج سه شعله باکو در آذربایجان

برج مسکونی یا برج 1، بلندترین ساختمان برج های شعله است که در موقعیت جنوبی نسبت به برج های دیگر قرار گرفته و شامل 130 آپارتمان لوکس است که دیدگاه خیره کننده ای از دریای خزر و شهر باکو ارائه می دهد. این برج دارای سالن بدن سازی، استخر، آبگرم و سایر امکانات است.

ساختمان هتل برج های شعله باکو که در ضلع شمالی مجموعه برج ها قرار دارد، شامل 318 اتاق است. جهت دکوراسیون اتاق های این هتل از پولک های طبیعی استفاده شده است. این هتل دارای یک لابی جذاب است که وجود یک لوستر کریستالی بزرگ، زیبایی آن را دوچندان کرده است.

برج اداری یا برج 3 که در موقعیت غربی مجموعه برج ها قرار دارد، بیش از 33000 متر مربع را به خود اختصاص داده است و کم ارتفاع ترین بخش سازه است.

در برج های سه شعله ی باکو، پادیوم دارای یک سقف شفاف شیشه ای با الگوی لانه زنبوری است. امکانات تفریحی، رستوران ها، کافه ها، سینماها، مغازه ها و فروشگاه ها را می توانید در اینجا بیابید. بنابراین، این بخش بیشتر مورد توجه گردشگران و تورهای گردشگری باکو قرار می گیرد.

هر یک از برج های سه شعله باکو، دارای 50 فضای پارکینگ است.

برج های شعله در باکو آذربایجان

آدرس برج های شعله باکو

آذربایجان، باکو، مهدی حسین (Mehdi Huseyn)، شماره 1A.

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید