موزه جنگ پنانگ مالزی بزرگ ترین موزه نظامی جنوب شرق آسیا

موزه جنگ پنانگ مالزی بزرگ ترین موزه نظامی جنوب شرق آسیا

موزه تعاملی پنانگ و «موزه جنگ پنانگ» (Penang War Museum) از موزه ها و اماکن دیدنی مالزی، در شهر پنانگ محسوب می شوند. موزه جنگ پنانگ یک قلعه نظامی است که در سال 1930 بنا شد و با جنگی که در سال 1941 رخ داد، مورد توجه قرار گرفت و معروف شد. پس از جنگ جهانی دوم، قلعه به یک زندان برای زندانیان تبدیل گشت. گفته می شود که موزه جنگ پنانگ مالزی بزرگ ترین موزه نظامی در جنوب شرقی آسیا است؛ یک مقرّ خصوصی که منطقه ای به وسعت حدود 20 هکتار را پوشش می دهد.

موزه جنگ مالزی از دیدنی های تور پنانگ

در ورودی موزه، یک جمجه چوبی که بیشتر شبیه به سر یک اژدها است دیده می شود. در سال 2013 یک مستند ملی جغرافیایی از حیاط موزه ها فیلم برداری شد و موزۀ جنگ پنانگ یکی از 10 پر تردد ترین مکان ها در آسیا نام گرفت.

داستان ارواح در موزه جنگ پنانگ

داستان ها یا افسانه های خوف ناکی در مورد موزه و محوطه اطراف آن وجود دارد؛ مثل دیده شدن روح یک جلاد ژاپنی در یکی از تونل های مجتمع موزه، یا کارگرانی که در محوطه موزه مشغول به کار بودند، ادعا کردند که غول هایی را دیده اند که در این مکان رفت و آمد می کردند. با این حال، به گفته Beatriz Rodriguez Garcia مکانیزمی وجود ندارد که ثابت کند این گفته ها صحیح و اخلاقی باشند. با این وجود، موزه جنگ پنانگ یک نسخه گیج کننده از وقایع تاریخی ارائه می دهد و میشل هانکس معتقد است که روح نقش ویژه ای در ساختن تاریخ دارد.

موقعیت مکانی موزه جنگ پنانگ

مالزی، پنانگ، محله بوکیت باتو مائونگ

دسترسی از روی نقشه

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید