برج دوقلوی پتروناس مالزی

«برج دوقلوی پتروناس کوالالامپور» (Petronas Twin Towers) در مالزی، یکی از بلندترین ساختمان های جهان و از جاذبه های گردشگری کوالالامپور است. در حال حاضر، بلند ترین سازۀ دوقلوی جهان، ساختمان های 88-storey است که توسط سزار پِلی (Cesar Pelli) و همکارانش طراحی شده بود. برج دوقلوی پتروناس کوالالامپور با ارتفاع 452 متر، تا سال 2004 و تا قبل از ساخته شدن برج خليفه دبی در سال 2010، بلند ترین ساختمان جهان بود و امروز جزء سیزدهمین برج بلند دنیا است.

معماری برج های دوقولوی پتروناس مالزی

معماری این برج های دوقلو از معماری اسلامی بر گرفته شده است. فرم های هندسی اسلامی و فرم هایی مانند مربع و ستاره هشت پَر در طراحی اشکال آن استفاده شده است. اصول به کارگیری چنین فرم هایی در معماری اسلامی، وحدت و پایداری است. در ساخت این برج بزرگ 3200 پنجره با لایه محافظتی اشعه فرابنفش به کار گرفته شده. پاک کردن این پنجره ها 2 ماه زمان می برد.

بخش های مختلف برج دوقلوی پتروناس مالزی

برج ش ماره 1: برج اول به طور کامل به شرکت نفت پتروناس مالزی، شرکت های تابعه و شرکت های وابسته به آن اختصاص یافته است. ساخت برج 1 توسط سازندگان ژاپنی انجام شد.

برج شماره 2: برج ذوم به طور عمده توسط شرکت های چند ملیتی مانند بلومبرگ، رویترز، مایکروسافت، بوئینگ و IBM مورد استفاده قرار گرفته است. در ساخت این برج سازندگان کره ای نیز مشارکت داشته اند.

در قسمت پایه این برج دو قلو، یک مرکز خرید بزرگ بسیار محبوب وجود دارد که تحت عنوان مرکز خرید برج دو قلوی کوالالامپور معروف است و مورد توجه گردشگران و تورهای گردشگری کوالالامپور قرار دارد.

سالن کنسرت Dewan Filharmonik Petronas که در بین دو برج واقع شده است، محل برگزاری جشنواره موسیقی کلاسیک در آسیای جنوب شرقی است. طراحی این سالن کنسرت بر اساس سالن های کنسرت اروپایی قرن نوزدهم است. سالن کنسرت پتروناس میزبان برخی از معتبرترین استعدادهای موسیقی در جهان است و در محل ارکستر فیلارمونیک مالزی قرار دارد.

برج دوقولوی پتروناس کوالالامپور و سرگرمی برای همه

در محوطه اطراف برج دو قلو، پارکی به نام KLCC وجود دارد که دارای یک مسیر پیاده روی، فواره های آب و یک استخر آب برای کودکان است. علاوه بر مرکز خرید و پارک مذکور، برج های دوقلو پتروناس دارای مجموعه ای از جاذبه های دیگر از جمله گالری هنر پتروناس و مرکز کنوانسیون کوالالامپور می باشد. به علاوه، یک مرکز علمی به نام  Petrosains در داخل Suria KLCC قرار گرفته است که یک مرکز کشف علمی تعاملی است که نمایشگاه های مربوط به صنعت نفت را نشان می دهد.

قیمت بلیط برج پتروناس کوالالامپور

قیمت بلیط برج پتروناس برای اشخاصی که دارای کارت‌ MyKad و یا MyKid هستند، به ترتیب 25 و 12 رینگیت است. قیمت بلیط برای کسانی که کارت‌MyKad  یاMyKid ندارند 80 رینگیت می باشد.

ساعات کار برج های دوقولوی پتروناس کوالالامپور

ساعات کار این برج ها 9:00 الی 19:00 است. توجه داشته باید که این برج در روزهای جمعه به منظور اقامه نماز جمعه، بین ساعت های 13:00 تا 14:30 بسته خواهد بود.

موقعیت مکانی برج های پتروناس مالزی

مالزی، کوالالامپور، نزدیک ایستگاه منو ریل هتل Concorde، بین Jalan Ampang و Jalan Raja Chulan.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید