کلیسای یونانی سنت نیکولاس باتومی

کلیسای یونانی سنت نیکولاس باتومی

تاریخچه کلیسای سنت نیکولاس در شهر باتومی

کلیسای سنت نیکولاس در قسمت مرکزی شهر باتومی واقع شده است و تاریخچه ای نزدیک به 150 سال دارد؛ این کلیسا یکی از قدیمی ترین مراکز عبادی مسیحیان در این شهر به حساب می آید.

در سال 1865 ساخت و ساز کلیسا در زمین های اهدا شده توسط شهردار وقت و با اقدامات یونانیان آغاز شده و مدتی بعد پایان یافت. هزینه های ساخت این کلیسا در باتومی توسط کلیساهای دیگر تأمین شد و پس از آن نه تنها یک مرکز عبادی بود بلکه به یک مرکز فرهنگی و مرکز تمرکز زندگی یونانیان در این کشور تبدیل شد. بین سال های 1894 تا 1898 کلیسای سنت نیکولاس به عنوان مدرسه آموزش سرود و همخوانی (کُر) در نظر گرفته شد و به عنوان بهترین گروه کُر این شهر انتخاب شد.

سال 1878 نیرو های نظامی روسیه برای این کلیسا ناقوسی نصب کردند که تا به امروز در آن وجود دارد.

در طی فعالیت چندین ساله کلیسای سنت نیکولاس، در دولت شوروی این مرکز مذهبی به مدت 20 سال بسته و به اختیار دولت درآمد؛ اما در انتها، در سال 1946 با تلاش روشنفکران شوروی سابق دوباره باز گشایی شد و به عنوان کلیسا مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت.

در همان سال اول بازسازی آغاز شد و با کمک های مردمی ادامه یافت، مرحله دوم بازسازی در سال 1998 آغاز و تا 1999 به طول انجامید که در آن به نوسازی نمای داخلی و بیرونی پرداخته شد.

کلیسای سنت نیکولاس قبل از ساخت کلیسای مریم مقدس در این شهر، کلیسای جامع این شهر بود.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید