آبشار و غار باتارا در طبیعت شگفت انگیز بیروت

آبشار و غار باتارا در طبیعت شگفت انگیز بیروت

«آبشار تنگه باتارا» (Baatara Gorge Waterfall) یا «غار سه پل» (Three Bridge Chasm) که در روستای تانورین شهر بیروت لبنان، در سنگ های آهکی ژوراسیک و بر اثر ذوب برف ها و یخ های موجود در ارتفاعات کوه لبنان در فصل بهار طی میلیون ها سال پیش شکل گرفته است. این جاذبه طبیعی بیروت را در 21 کیلومتری شمال بیروت و در نزدیکی "بالاآ" (Balaa) جستجو کنید. سه پل سنگی طبیعی در این غار وجود دارد، به همین دلیل نام دیگر آبشار باتارا را "غار سه پل" نامیده اند. آبشار و غار باتارا در سال 1952 توسط یک زیست – غارشناس فرانسوی کشف و شناسایی شد.

جاذبه های طبیعی بیروت در لبنان

ویژگی های آبشار تنگه باتارا در بیروت

بر خلاف آبشار مرادیه در وان ترکیه که ارتفاع چندانی ندارد، آبشار باتارا در کوه لبنان، از ارتفاع 250 متری به سمت شکاف عمیقی که در حدود 160 میلیون سال پیش و در زمان ژوراسیک در سنگ های آهکی به وجود آمده است، سرازیر می شود؛ این آبشار 2000 متر بالاتر از سطح دریا است. این سیستم شگفت انگیز و زیبا در دو غار آهکی مجزا اما مرتبط، به طول حدود 9 کیلومتر شکل گرفته است؛ در غار پایینی، تجمع آب سبب به وجود آمدن یک رودخانه زیر زمینی شده است که آب آشامیدنی لازم برای میلیون ها نفر از مردم لبنان را تأمین می کنند. علاوه بر این، امکان قایق سواری در این بخش مهیا شده است و تورهای گردشگری بیروت و سایر بازدیدکنندگان می توانند از خدمات تفریحی این بخش استفاده کنند. برای بازدید از غار بالایی نیز راهروهایی ایجاد شده است تا بازدید کنندگان از طریق آن بتوانند به آنجا نیز دسترسی داشته باشند. بازدید از آبشار، چشم انداز زیبایی از کوه هیلی (Hilly Mountain) و روستای تانورین دارد.

جاذبه های طبیعی شهر بیروت در کشور لبنان

بهترین زمان بازدید از آبشار و غار باتارا در بیروت

در سفر به بیروت اگر تمایل به بازدید از آبشار و غار باتارا داشتید، به علائم و تابلوهایی که برای ایمنی بازدیدکنندگان و تورهای گردشگری گذاشته شده است توجه کنید؛ به دلیل رفت و آمدهای مکرر بازدید کنندگان ممکن است بخش هایی از سنگ های غار، به ویژه سنگ های لبه غار، لغزنده یا شکننده شده باشند و بر اثر وزن و فشاری که به آن ها وارد می شود سقوط کنند. بازدید از این جاذبه طبیعی بیروت را در فصل بهار، به ویژه در ماه های مارس و آوریل که بهترین زمان بازدید است را از دست ندهید. آب و هوای منطقه در فصل بهار بین 2 تا 10 درجه سانتیگراد و در تابستان 14 تا 22 درجه سانتیگراد است. تورهای بیروت در کشور لبنان، بازدید از آبشار و غار باتارا در طبیعت شگفت انگیز بیروت را به عنوان یکی از اهداف، در برنامه های توریستی خود می گنجانند، در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری بیروت در کشور لبنان

آدرس آبشار باتارا در لبنان

آدرس: لبنان، بیروت، 21 کیلومتری شمال بیروت، روستای تانورین. آبشار باتارا در ارتفاع 1150 متری واقع شده و بهترین گزینه برای دسترسی به آن، استفاده از تاکسی یا اجاره ماشین است. پس از بازدید از آبشار، می توانید به جنگل های انبوه و سرسبزی که در این دهکده وجود دارد نیز بروید و ساعاتی را در آنجا بگذرانید. حدود 600 هکتار از زمین های این روستا با درختان سرو پوشیده شده و تعداد این درختان به 60.000 می رسد، از این رو، این روستا با نام "جنگل سرو" نیز شناخته می شود. در این روستا هتلی وجود ندارد، نزدیک ترین و ارزان ترین هتل به این منطقه، هتل دوما (Douma Hotel) است که در 88 کیلومتری بیروت و در دوما واقع شده است.

Address: Baatara gorge waterfall, village of Tannourine, Lebanon.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید