باغ گیاه شناسی در بالی

باغ گیاه شناسی در بالی

در میان تفریحات بالی و اماکن دیدنی آن «باغ گیاه شناسی بالی» (Bali Botanic Garden) جهت لذت از آرامش و زیبایی های منطقه کوهستانی و مرتفع بالی، مورد توجه گردشگران و تورهای بالی قرار دارد.این مجموعه تفریحی - دیدنی در ارتفاع 1250 تا 1450 متر از سطح دریا واقع شده است و ناحیه ای به وسعت 157.5 هکتار را در بر گرفته است.

در باغ گیاه شناسی بالی چشم اندازی منحصر به فرد همراه با گل ها و گیاهان گرمسیری، دریاچه Beratan و معبد Ulun Danu Beratan را خواهید دید. اگر قصد یک شب اقامت در این باغ را دارید، می توانید از اقامتگاه هایی که به همین منظور راه اندازی شده است استفاده کنید. توجه داشته باشید که به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن آب و هوای منطقه، چتر، لباس بارانی یا لباس گرم و کفش مناسب همراه داشته باید. علاوه بر این مجموعه که مجموعه ای گیاهی است، باغ پرندگان و خزندگان بالی نیز فرصتی ایجاد کرده تا علاقه مندان به پرندگان و خزندگان بخشی از وقت شان را در آنجا سپری کنند.

باغ گیاه شناسی بالی در اندونزی

ویژگی های باغ گیاه شناسی بالی

  • درجه حرارت در محوطه باغ در طی روز 17-25 درجه سانتی گراد و شب ها 10 – 15 درجه سانتی گراد است.
  • در باغ گیاه شناسی بالی، محل های تفریحی برای خانواده ها و همچنین محل هایی برای استراحت و آشنایی با کاربردهای سنتی گیاهان مختلف گرمسیری مهیا شده است. علاوه بر این ها، در این باغ مکان هایی منحصر به فرد برای تحقیق، حفاظت و آموزش های گیاه شناسی راه اندازی شده است.
  • خدمات علمی و خدماتی در حمایت از تحقیقات و حفاظت از گیاهانی هرباریم و همچنین بانک بذر، کتابخانه، گلخانه در باغ وجود دارد.
  • تفریحات ماجراجویانه نیز راه اندازی شده است که شامل 6 مدار اصلی در امتداد درخت ها است که شبکه ای از پل های معلق را  به صورت اتصال از یک درخت به درخت دیگر ایجاد کرده است. مدارها برای بزرگسالان و کودکان 4 سال به بالا، با ارتفاع متفاوت از 2 تا 20 متر سازگار است.
  • سرگرمی های ماجراجویانه دیگر مانند Bali Treetop، زیپ لاین به طول 160 متر و فلای فاکس نیز از دیگر تفریحات این باغ گیاه شناسی محسوب می شود.

باغ گیاه شناسی در تور بالی

ساعات کار و موقعیت باغ گیاه شناسی بالی

ساعات کار این باغ دوشنبه ها تا یکشنبه ها 8:00 تا 18:00 است. برخی از گلخانه ها مانند گلخانه ارکیده، کاکتوس و بگونیا به دلایل امنیتی زودتر و در ساعت 16:00 بسته می شوند.

موقعیت: اندونزی، بالی، کاندیکونینگ (Candikuning)، باتوریتی (Baturiti)، تابانان (Tabanan).

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید