معبد اولو واتو، ستون روحانی بالی در بالای صخره

معبد اولو واتو، ستون روحانی بالی در بالای صخره

«معبد اولو واتو» (Uluwatu Temple) یکی از شش معبد کلیدی اندونزی است؛ این معبد در بالای صخره ای شیب دار، تقریباً 70 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که معبد اولو واتو دارد اعتقاد بر این است که این معبد ستون های روحانی و معنوی بالی است. بدون شک آنچه سبب جذابیت بیشتر اولو واتو شده و تورهای بالی را به سمت آن جذب می کند، چشم انداز صخره ای در لبه فلاتی است که 250 فوت بالاتر از امواج اقیانوس هند است.

معبد اولو واتو که با نام Pura Luhur Uluwatu نیز شناخته می شود، در هنگام طلوع و غروب آفتاب یکی از بهترین مکان های جزیره است و چشم اندازی زیبا از اقیانوس هند به نمایش می گذارد. معماری بالیایی، طراحی سنتی دروازه ها یا مدخل ورودی معبد و مجسمه های باستانی از ویژگی های این معبد به شمار می رود. این معبد 2 ورودی دارد: ورودی شمالی و ورودی از جنوب معبد.

در جلوی این معبد یک جنگل وجود دارد که محل سکونت صدها میمون است. اعتقاد بر این است که میمون ها از معبد در برابر تأثیرات بد و منفی محافظت می کنند. هندوهای بالیایی بر این باورند که سه قدرت الهی برهما، ویشنا و سیبا در این جنگل حضور دارند.

گردشگران می توانند بین ساعت 18:00 تا 19:00 (حوالی غروب آفتاب) شاهد رقص های سنتی مردم بالی باشند. این رقص های سنتی با روشن کردن آتش، توسط 50 تا 100 نفر که معمولاً نیز مرد هستند انجام می شود. با توجه به توریستی بودن این معبد، رستوران هایی در اطراف مجموعه وجود دارد. هتل ها و اقامتگاه های ویلایی نیز در این منطقه وجود دارد که جهت اقامت مورد استفاده گردشگران قرار می گیرد.

ساعات بازدید از معبد اولو واتو بالی

معبد به عنوان مکانی برای عبادت، به طور 24 ساعته باز است؛ با این حال، ساعات بازدید برای گردشگران معمولاً 9:00 الی 18:00 است.

موقعیت معبد اولو واتو

اندونزی، بالی، روستای پکاتو (Pecatu)، ناحیۀ کوتا (Kuta)، بادونگ (Badung)، حدود 25 کیلومتری جنوب کوتا (Kuta)؛ از آنجا تا جاذبه مورد نظر 1 ساعت به طول می انجامد.

دسترسی به معبد اولو واتو

اندونزی، بالی، غربی ترین نقطه بالی؛ جهت دسترسی به معبد می توانید می توان از مرکز شهر بالی پس از 2 الی 2.5 ساعت خود را به آنجا برسانید. بازدید از این جاذبه توریستی بالی از طریق تور بالی به صرفه تر خواهد بود.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید