موزه خانه الکساندر اسپندیاران ایروان برای علاقه مندان به موسیقی

موزه خانه الکساندر اسپندیاران ایروان برای علاقه مندان به موسیقی

 

در شهر ایروان موزه هایی که به نام اشخاص معروف و برجسته باشد زیاد دیده می شود و موزه سرگئی پاراجانوف نمونه هایی از آن ها است. الکساندر اسپندیاران از آهنگسازان برجسته و مشهور ارمنستان است و موزه ای با نام او در ایروان وجود دارد. «موزه خانه الکساندر اسپندیاران» (The Alexander Spendiaryan House-Museum) در سال 1967 در خانه ای که وی در سال های آخر عمر خود در آنجا اقامت داشت راه اندازی شد. او که بنیانگذار موسیقی و کارگردان سمفونی ملی بود سهم زیادی در تاریخ فرهنگ ارمنی دارد. سمفونی "سه نخل" منعکس کننده معنویت و روحیه مذهبی ملی این هنرمند است. این مجموعه شامل بیش از 1340 آیتم از وسایل آهنگسازی شخصی او، نسخه های خطی، نامه ها و اسناد کاری وی است. از میان 1340 آیتم موجود، حدود 80 مورد از آیتم های دائمی و ثابت موزه هستند.

 

موزه های ارمنستان؛ موزه خانه الکساندر اسپندیاریان در ایروان

 

بخش های مختلف موزه الکساندر اسپندیاران ایروان

طراحی این موزه توسط N. Buniatyan صورت گرفت است و از سه بخش یا سه سالن نمایش تشکیل شده است:

  • بخش عکس ها، اسناد و اقلام شخصی الکساندر.
  • بخش یا سالنی که با کار او مرتبط است؛ این بخش مربوط به اپرا Almast، عکس های بهترین نوازندگان Almast، یادداشت های دست نوشته و نقاشی می باشد.
  • استودیوی آهنگسازان.

 

موزه های ارمنستان؛ موزه خانه الکساندر اسپندیاریان در ایروان

موزه های ایروان، موزه خانه الکساندر اسپندیاریان

 

این موزه ایروان می تواند محلّ خوبی برای علاقه مندان به موسیقی و همچنین نوازندگان جوان باشد. اینجا میزبان کنسرت ها و جایی برای رقابت نوازندگان جوان است و شب های ادبی و کنسرت ها به طور منظم در این موزه اجرا می گردد. هر ساله در ایروان برنامه ای با عنوان "موزه شب" برگزار می شود که طی آن پس از ساعت 18:00 می توانید از هر موزه ای که دوست دارید به طور رایگان بازدید کنید. موزه خانه الکساندر اسپندریان نیز در این رویداد شرکت می کند و پذیرای بازدید کنندگان است.

 

موزه های ارمنستان، موزه خانه الکساندر اسپندیاریان

 

ساعت کار و آدرس موزه خانه اسپندیاریان

ساعت کار این مجموعه که در خیابان نعل بندیان ایروان واقع شده است در تمام روزهای هفته 11:00 تا 17:00 است و دوشنبه ها تعطیل می باشد.

Address: 21 Nalbandyan St, Yerevan 0001, Armenia.

Phone: +374 10 521 299

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید