گالری هنر ملی ارمنستان غنی ترین موزه  ارمنستان

گالری هنر ملی ارمنستان غنی ترین موزه ارمنستان

«گالری هنر ملی ارمنستان» (National Art Gallery of Armenia) که در سال 1921 افتتاح شد، یکی از غنی ترین موزه های جهان و از موزه های معروف ارمنستان است. این گالری با بیش از 19000 مورد، مجموعه گسترده ای از آثار هنری ارمنی، اروپای غربی و روسی را در خود جای داده است. در ابتدای تأسیس این مجموعه، هرمیتاژ (سن پترزبورگ) و گالری تترایکوف (مسکو) عکس ها و تصاویر با ارزشی را به این موزه انتقال دادند. بخش ویژه ای از این مجموعه به هنر هنرمندان ارمنی که در خارج از ارمنستان زندگی می کنند اختصاص داده شده است. آثار آن ها بر پایه فرهنگ سنتی کشورهایی که در آنجا زندگی می کردند و دلتنگی این هنرمندان برای سرزمین مادری شان، تلفیق شده است.

موزه های ارمنستان، موزه هنر ملی ارمنستان در ایروان

بخش های مختلف موزه هنر ملی ارمنستان

در گالری هنر ملی ارمنستان، یک بخش فرعی به نام "ارمنستان قدیم" وجود دارد که آثار هنرمندان مشهور ارمنی که مربوط به دوران ابتدایی قرون وسطی و دوره های بعد از آن است، در آنجا به نمایش گذاشته شده است. بخش قرون وسطایی نقاشی های Toros Roslin، Grigor Tatevatsi، Sarkis Pitsak و افراد دیگر را نشان می دهد. تعدادی نمونه نادر از نقاشی های رومیزی که در صومعه ها و کلیساهای تاتو و هاپات نگهداری می شوند، به گالری منتقل شده اند. بخشی از مجموعه به نقاشی های مدرن ارمنی اختصاص داده شده است که در آنجا آثار افرادی مانند ژاکوب گرجیان (Hakob Gyurjians) و تعداد زیادی مجسمه با اشگال گوناگون، در معرض دید قرار داده شده است.

موزه های ارمنستان، موزه هنر ملی ارمنستان

آثار هنرمندان متعلق به مدرسه معروف باربیزون (Barbizon School) مانند نارسیس دیاز د لا پنا، تئودور روسو، یوجین بوودین، آدولف مونتیچلی و وینسنت ون گوگ و همچنین مجموعه ای از هنرهای روسی که در کارهای Brulov, Repin، Suricov، Levitski و دیگر اساتید روسی دیده می شود، نیز بخش دیگری از گالری را به خود اختصاص داده است. بخش هنر ارمنی شامل شاخه های مختلف هنر ملی، گرافیک و مجسمه سازی است. این مجموعه غنی از آثار آویوازوفسکی، شاهین، ساریان، یكولوف، گوریجینگان، كدگیران، فستادجیان و بسیاری از اساتید برجسته دیگر است.

موزه های ارمنستان، گالری هنر ملی ارمنستان

ساعت کار و آدرس گالری هنر ملی ارمنستان

ساعت کاری موزه هنر ملی ارمنستان، سه شنبه ها تا شنبه ها 11:00 تا 17:40 و روزهای یکشنبه 11:00 تا 17:00است. این مجموعه در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد. آدرس: ارمنستان – ایروان - ناحیه ۰۰۱۰ - خیابان آرام – پلاک.

Phone: +374 10567472

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید