موزه نظامی مادر ارمنستان، موزه ای شبیه به یک کلسیا

موزه نظامی مادر ارمنستان، موزه ای شبیه به یک کلسیا

در یکی از بهترین چشم اندازهای ایروان و در نقطه ای مرتفع، تندیسی از مادر ارمنستان به چشم می خورد که در پارک پیروزی ایروان قرار داشته و نماد «موزه نظامی مادر ارمنستان» (Mother Armenia military museum) است. مجسمه یا تندیس مادر ارمنستان، در حالتی نظامی و شمشیر در دست، پیام آور حفظ استقلال، جنگ در برابر مهاجمان و غلبه بر آن ها است؛ به طور کلی این تندیس، نماد رشادت و دلاوری مردم ارمنستان است. در سال 1967 مجسمه مادر ارمنستان جایگزین مجسمه استالین شد و مجسمه مادر با ارتفاع 22 متر یکی از نمادهای اصلی ایروان شد.

آنچه که از آن به نام موزه نظامی مادر ارمنستان یاد می شود، در سال 1970 افتتاح شد و در داخل سکوی سنگی است که مجسمه مادر ارمنستان بر روی آن قرار دارد.

 موزه نظامی مادر ارمنستان

ویژگی موزه نظامی مادر ارمنستان

نمای داخلی این مجموعه شبیه یک کلیسا است و از دو طبقه تشکیل شده است. در طبقه اول، نمایشگاه هایی با موضوع نقش ارمنستان در جنگ جهانی اول وجود دارد؛ طبقه دوم نیز به جنگ آزادی Artsakh اختصاص یافته است. در این موزه اسناد، عکس ها و سایر شواهد فعالیت های ارشد و ژنرال در معرض نمایش قرار داده شده است. دیوارهای سالن یادبود با عکس های قهرمانان جنگ جهانی مزیّن شد است. نام کسانی که در جنگ کشته شدند و یا ناپدید شدند نیز در کتابی به نام کتاب یاد بود ثبت شده است تا نام و یادشان همواره اودانه بماند.

طبقه دوم این موزه نظامی که به جنگ آزادی Artsakh اختصاص دارد، نام و عکس قهرمانان ملی ارمنستان و Artsakh و همچنین عملیات آزادسازی Shushi، ارائه شده است.

طبقه سوم ساختمان، محلی است که رویدادها و مناسبت های ملی در آنجا برگزار می شود.

این موزه دارای بیش از 30،000 نمایشگاه است. هر سال در پارک پیروزی - روز پیروزی و روز آزادی Shushi برنامه هایی برگزار می شود.

موزه های ارمنستان، موزه نظامی مادر ارمنستان در ایروان

ساعت کار و آدرس موزه نظامی مادر ارمنستان

ساعت کار این موزه در روزهای سه شنبه تا جمعه 10:00 الی 13:00 و در روزهای شنبه و یکشنبه 10:00 الی 15:00 می باشد. ورود به موزه رایگان بوده و موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است.

آدرس: ارمنستان، ایروان، Victory Park, 2 Azatutian Str

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید