موزه لوور پاریس گواهینامه تاریخ هنر اروپا

موزه لوور پاریس گواهینامه تاریخ هنر اروپا

علاوه بر برج ایفل که معرف ترین و شناخته شده ترین جاذبه شهر پاریس فرانسه است، از «موزه لوور» (Louvre Museum) که بدون شک یکی از بهترین گالری های هنری جهان است نیز می توان به عنوان یکی دیگر از دیدنی های معروف پاریس یاد کرد. این مجموعه جایگاه صدها هزار شاهکار کلاسیک و مدرن است و بنابراین تعجبی ندارد که هر ساله مورد بازدید تورهای پاریس و گردشگران قرار دارد. موزه لوور پاریس، گواهینامه تاریخ هنر اروپا است و پر بازدیدترین گالری هنری جهان می باشد. این مجموعه و برج ایفل هر دو از جاهای دیدنی پاریس هستند که تصاویر آن ها را می توان در عکسهای پاریس دید.

معماری موزه لووردر پاریس فرانسه

آثار هنری مشهور در موزه لوور

حدود 380.000 قطعه از اشیای ما قبل تاریخ تا اشیا و آثار تاریخی قرن 19 میلادی  و 35000 اثر هنری در بیش از 8  بخش در موزه گردآوری شده است. شخصیت های نمادین مونا لیزا (Mona Lisa)، لاکروئیس لیبرتی ((Delacroix's Liberty، ونوس میلو (Venus de Milo) از آثار هنری مشهور در موزه لوور هستند.

جاذبه های توریستی فرانسه، موزه لوور پاریس

عتیقه ها و آثار تاریخی مصری موزه لوور

 آثار تاریخی با ارزش مربوط به 4000 سال قبل از میلاد مسیح تا قرن 4 میلادی در اینجا وجود دارد. آثار هنری مصری شامل مجسمه بزرگ ابولهول، طورمار یا کتیبه هایی از جنس پاپیروس، اجساد مومیایی، جواهرات، لباس، مجسمه Amenemhatankh، نفتیس (Nephthys) و هاتور (Hathor) است.

بخش آثار تاریخی یونان، اتریش و روم

در این بخش می توانید آثار تاریخی مربوط به دوران نو سنگی تا قرن ششم میلادی و سقوط امپراطوری روم را ببینید. نمایشگاه فرانسیس اول که مربوط به قرن 16 میلادی است، یکی از قدیمی ترین قسمت های موزه است که می توانید آن را در بخش آثار تاریخی یونان، اتریش و روم ببینید. همچنین، مجموعه ای از مصنوعات مربوط به بعد از قرن 19 میلادی، مانند Borghese Vase در این بخش قرار دارد. بازدید از اشیای یونانی سفال های یونانی نظرتان را جلب خواهد کرد.

اماکن دیدنی پاریس، موزه لوور

مجسمه های موزه لوور پاریس

مجموعه ای از مجسمه های قرون وسطایی که در این موزه وجود دارد، حس تحسین شما را بر انگیخته خواهد کرد. مجموعه مجسمه ها، در حال حاضر به دو بخش تقسیم شده است: یک کلکسیون یا مجموعه فرانسوی و یک مجموعه از کارهای خارجی.

بخش هنرهای تزئینی

در بخش هنرهای تزئینی، آثار هنری مربوط به قرن 19 میلادی را خواهید دید. انواع گلدان ها، میناکاری ها، شیشه های سیاه و لک دار، وسایلی از جنس برنز در بخش هنرهای تزئینی قرار دارند. پس از بازدید از آن ها، می توانید نگاهی هم بر آثار هنری رنسانس و قرون وسطی، جواهرات، سفال های زیبای لعاب کاری شده که در طول رنسانس ساخته می شود و پرده های مجلل و با شکوه بیندازید.

تصاویر موزه لوور پاریس

نقاشی های موزه لوور فرانسه

از میان 7500 اثر نقاشی که در این مجموعه وجود دارد، نزدیک به دو سوم آن مربوط به هنرمندان فرانسوی و آثار هنری آن هاست. بقیه شامل نقاشی های ایتالیایی است که تاریخ شان به زمان فرانسیس اول و لویی چهاردهم بر می گردد.

عکس های موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس قسمت ایران

آثار باستانی مربوط به ایران، بخش قابل توجهی از موزه لوور پاریس را به خود اختصاص داده است. بسیاری از این آثار ارزشمند در همان سال هایی (اواخر قرن نوزدهم) که باساتن شناسان و کارشناسان فرانسوی در مناطق باستانی شناسی ایران در حال کندوکاو بودند، از ایران خارج شد. آثار باستانی مربوط به شهر شوش، نمونه های بارزی هستند که در این مجموعه دیده می شود. بیشتر اشیایی که از ایران خارج شد در زمان پادشاهی ناصرالدین شاه بوده است. در موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ روسیه نیز مصنوعاتی از شهر باستانی شوش وجود دارد. نمونه هایی از آثار قدیمی متعلق به ایران که هم اکنون در موزه لوور هستند شامل موارد زیر است.

 • اسب دو سر که یکی از سر ستون های اصلی تخت جمشید بود.
 • نقاشی رنگ روغن از ناصرالدین شاه.
 • سنگ نگاره زن ایلامی و ندیمه.
 • کتیبه های داریوش.
 • مجسمه های سنگی.
 • صدف ‌نوشته اکدی.
 • کاسه های گلی.
 • بز طلایی بالدار.

موزه لوور پاریس قسمت ایران

موزه لوور پاریس قسمت ایران

موزه لوور پاریس فرانسه، بخش ایران

موزه لوور پاریس فرانسه، بخش مربوط به آثار ایران

سربازان پارسی، موزه لوور پاریس فرانسه

معماری موزه لوور پاریس

با توجه به تاریخ غنی لوور، مدرنیزه کردن چنین ساختمانی با چنین گذشته ای قابل توجه است. معماری این موزه به صورت هرم است؛ هرمی بزرگ از شیشه و فلز که توسط یک معمار چینی – آمریکایی به نام I.M. Pei طراحی شد. هرم بزرگ اصلی با سه هرم کوچک تر احاطه شده است. بخش هایی که طی تغییر و تحول و مدرنیزاسیون موزه به آن اضافه شد شامل یک ورودی جدید، شبکه ای از اتاق ها، مرکز اطلاعات و کافه تریا است.

معماری موزه لوور پاریس فرانسه

آیا می دانستید

 • لوور در سال 1190 در اصل به عنوان یک دژ یا قلعه نظامی ساخته شده بود، اما بعدها، در قرن 16 میلادی و در زمان سلطنت Château de Versailles به عنوان یک کاخ سلطنتی بازسازی شد.
 • این ساختمان تحت عنوان موزه، اولین بار در سال 1793 و طی انقلاب فرانسه، با مجموعه ای از 537 اثر نقاشی بازگشایی شد.
 • در زمان حکومت ناپلئون، وی تصمیم گرفت نام موزه را به "موزه ناپلوئون" تغییر دهد، بنابراین این مجموعه را وسعت داد. با این حال، بعد از شکست ناپلئون بسیاری از قطعات یا بخش هایی که به موزه اضافه شده بود، به صاحبانشان پس داده شد.
 • از آنجا که نقاشی معروف مونالیزا در سال 1911 به سرقت رفته بود، امروزه این نقاشی را در قابی با شیشه ضد گلوله محفوظ نگه داشته اند. لازم به ذکر است که نقاشی مسروقه در سال 1913 به موزه بازگردانده شد. داستان سرقت نقاشی مونالیزا مرموز و مبهم است.

نقاشی مونالیزا در موزه لوور پاریس فرانسه

بلیط موزه لوور و ساعات بازدید از آن

قیمت بلیط موزه لوور برای هر نفر 15 یورو و برای کودکان رایگان است اما در صورتیکه از کارت موزه پاریس استفاده کنید، ورود برای بزرگسالان نیز رایگان می شود و خارج از نوبت و صف وارد خواهید شد. توجه داشته باشید که در یک زمان، می توانید حدأکثر برای 6 نفر از کارت موزه پاریس استفاده کنید. با استفاده از کارت موزه پاریس می توانید از موزه موزیک، موزه ملی باستان شناسی، سنت چپل و تعدد دیگری از جاذبه های گردشگری پاریس به صورت رایگان دیدن کنید. سرویس خرید آنلاین بلیط موزه لوور از فرانسه، انگلستان و اسپانیا امکان پذیر است. برای خرید آنلاین بر روی tickets online  کلیک کنید.

تورهای گردشگری پاریس و علاقه مندان می توانند هر روز بجز سه شنبه ها، از ساعت 9:00 تا 18:00 از این مجموعه دیدن کنند؛ در روزهای چهارشنبه و جمعه بازدید تا ساعت 21:45 امکان پذیر است. در اول ماه ژانویه، اول ماه می و 25 دسامبر نیز موزه تعطیل می باشد. علاوه بر آثار تاریخی، مراجعه کنندگان می توانند چشم اندازی زیبا از باغ شگفت انگیز و جذاب Tuileries  را در بخش جلویی موزه ببینند.

در بخش جلویی موزه لوور Tuileries باغ زیبای

آدرس موزه لوور پاریس دسترسی به آن

AddressRue de Rivoli, 75001 Paris, France.

برای دسترسی به این جاذبه دیدنی پاریس از خط 1 و خط 7 مترو استفاده کنید.

توجه: با توجه به اینکه مراجعه به بخش هنر اسلامی محدوده بود، این بخش به طور موقت بر روی عموم بسته است. عکس های موزه لوور پاریس را می توانید در گالری مربوط به همین مطلب ببنید.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید