غار کاراجا کوش آداسی دیدنی ترین غار ترکیه

غار کاراجا کوش آداسی دیدنی ترین غار ترکیه

غار کاراجا واقع در کوش آداسی از غارهای شگفت انگیز و زیبای ترکیه است. این غار محل سکونت انسان های نخستین بوده است و اکنون سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

توصیه سفر بانک به شما این است که در تور کوش آداسی حتما برنامه ای برای بازدید از این غار داشته باشید.

کار کوش آداسی

درباره غار کاراجا

این غار در قسمت شرق دریای سیاه واقع شده است و در استان Gumushane قرار دارد و در 15 سال گذشته به پربازدید ترین غار کوش آداسی و حتی ترکیه تبدیل شده است که در اوایل ماه آپریل بازگشایی می شود و در اواخر ماه نوامر بسته می شود در همین مدت کوتاه این غار درآمدی در حدود 200000 لیر را دارد.

غار کاراجا هر ساله مدتی برای بازگشایی مسیر های جدیدِ بازدید بسته می شود و این در حالی است که بازدید کنندگان این غار به 47000 نفر در سال رسیده باشند. طول غار 105 متر است و ستون ها و سنگ های این غار در طول 3000 سال شکل گرفته است که برخی از آن ها 145 میلیون سال قدمت دارند.

کوش آداسی

حدود 1000 متر از غار با سنگ های آتشفشانی و کمی از سنگ های رسوبی پوشیده شده است. زیبایی های غار با نور پردازی های رنگارنگ چند برابر گشته است و بر جذابیت آن افزوده.

این غار نیز مانند غار طلائینی هیچگونه آب جاری ندارد اما استخر هایی در آن وجود دارد که از چکه آب از روی سنگ ها پر می شوند و به طور متوسط عمقی در حدود 1 متر دارند .

مسیر های بازدید

مسیر های بازدید از از این جاذبه طبیعی به گونه ای طراحی شده است که رفت و آمد برای بازدید کنندگان سهولت داشته باشد. افزون بر مسیر پیاده روی آسان، محل های اقامت و رستوران هایی در اطراف غار تدارک دیده شده اند تا گردشگران بازدید آسانی داشته باشند. از 3000 متر مربع وسعت غار 1500 متر آن برای بازدید بازگشایی شده است.

تاریخچه کشف غار کاراجا کوش آداسی

این غار یکی از 25 غار کشف شده در این ناحیه است. کاراجا در سال 1983 توسط یک دانشجوی زمین شناسی به طور اتفاقی کشف شد و پس از آن گروهی از زمین شناسان حرفه ای  برای اکتشافات بعدی وارد غار شدند و در سال 1996 غار برای بازدید عموم باز گشایی شد.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید