غار سیر طلائینی یا   Sir Telaini Cave از دیدنی های کوش آداسی

غار سیر طلائینی یا   Sir Telaini Cave از دیدنی های کوش آداسی

تور کوش آداسی هر قشر از گردشگران را راضی نگه می دارد، کوش آداسی در ترکیه جزء بهترین شهرهای این کشور برای تفریح است که البته مسافران اهل ماجرا جویی را نیز راضی می کند. برای افراد اهل تفریح، پارک های آبی و سواحل مناسب بوده و برای افراد علاقه مند به تاریخ شهر افسوس و افرادی که به گردش و هیجان علاقه دارند نیز کافی است به غار تلائینی سری بزنند. غار تلائینی یکی از چند غار در این منطقه است که گردشگران را به خود جذب گرده است. در تور کوش آداسی حتما بازدید از این غار را در برنامه خود قرار داده و از مناظر آن لذت ببرید.

غار سیر طلایینی از دیدنی های کوش آداسی

درباره غار Sir Telaini Cave

این غار به گفته برخی، بزرگترین غار کوش آداسی به شمار می آید و طول آن به 348 متر می رسد. عمق عمیق ترین نقطه این غار 32 متر است. در غار سیر تلائینی هیچگونه آب روانی وجود ندارد اما رطوبت هوا در غار به وجود آب در محیط اطراف غار و دیواره ها اشاره دارد.

دیوار های داخلی غار باعث ناحیه بندی آن شده و این قسمت ها به 6 ناحیه تقسیم بندی شده اند. که سالن اصلی و بزرگ ترین سالن آن 147 متر است که شامل سنگ های استالاکتیت استالاگمیت است.

موقعیت جغرافیایی غار تلائیینی

محل قرار گیری این غار بزرگ در شهرستان کاراجاسو است. دسترسی به غار از طریق دو روستای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک امکان پذیر می باشد.

غار سیر تلایینی از دیدنی های کوش آداسی

آب و هوای داخل غار

آب و هوای داخل غار به طور کلی با بیرون از آن فرق داشته و به این صورت است که دمای هوا حدودا 10 درجه با بیرون متفاوت است و خنک تر می باشد، رطوبت نیز حدود 40 درصد بیشتر از میحط بیرون غار است.

توصیه های بازدید از این مکان دیدنی

برای بازدید از این غار زیبا حتماً از کتانی و کفش های کوهنوردی استفاده نمایید و در زمستان لباس مناسب و گرم به همراه داشته باشید. حتما با حضور راهنما به بازدید از غار بپردازید چراکه گشت و گذار تنهایی در غار ممکن است خطر آفرین باشد.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید