جزیره کبوتر یا Piegon Island

جزیره کبوتر یا Piegon Island

کوش آداسی یکی از جاهای دیدنی ترکیه به شمار می رود و جزیره ای گردشگری می باشد. مناظر زیبای طبیعی این جزیره و سواحل آن سبب شده است که سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید نمایند، به خصوص تور کوش آداسی در میان مردم ایران از طرفداران زیادی برخوردار است و به عنوان مسافرت تفریحی و استراحت در اوقات فراغت توصیه می شود هرچند که این جزیره آثار باستانی و دیدنی زیادی نیز در خود جای داده است و بازدید از آثار تاریخی کوش آداسی می تواند روزها گردشگران را سرگرم کند. برای مطالعه بیشتر درباره کوش آداسی ترکیه می توانید به صفحه اماکن دیدنی کوش آداسی در سفربانک مراجعه نمایید. در این متن به معرفی یکی از دیدنی های کوش آداسی با نام جزیره کبوتر می پردازیم.

جزیره کبوتر در کوش آداسی ترکیه

نماد جزیره کوش آداسی ترکیه

جزیره کبوتر جزیره ای کوچک است که به گفته برخی افراد، نماد شهر کوش آداسی به شمار می رود. در زبان ترکی نیز کوش آداسی به معنی جزیره پرنده می باشد و دلیل نام گذاری این جزیره آن است که پرندگان در مسیر مهاجرت خود، مدتی در این جزیره آشیانه می کردند.

موقعیت استراتژیک جزیره کبوتر

جزیره کبوتر در زمان حکومت عثمانیان و قبل تر از آن برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می گرفت و به همین دلیل قلعه ای در آن احداث شده است. به گفته تاریخ نگاران، قلعه ی این جزیره از زمان بیزانسی ها برای جلو گیری از حمله دزدان دریایی ساخته شده است و تا زمان عثمانیان مورد استفاده بوده است.

جزیره کبوتر در تور کوش آداسی از دیدنی های ترکیه

این جزیره به وسیله یک پل به شهر کوش آداسی وصل می شود و با اندکی پیاده روی به جزیره خواهید رسید و در زمان پیاده روی می توانید از مناظر زیبای ساحل و دریای اژه لذت ببرید. پیشنهاد می شود در زمان طلوع یا غروب آفتاببرای بازدید به این جزیره بروید تا از مناظر زیبای دریای اژه لذت ببرید.

 در سواحل جزیره مانند جزایر دیگر ترکیه امکان شنا و قایق سواری نیز وجود دارد و علاوه بر تفریحات آبی می توانید در رستوران ها و کافه های سنتی و بین المللی غذا میل کنید یا نوشیدنی های مختلف امتحان کنید.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید