غار زئوس غاری اساطیری در کوش آداسی

غار زئوس غاری اساطیری در کوش آداسی

غار زئوس از جمله اماکن دیدنی در تور ترکیه به شمار می آید و غاری رمز آلود است؛ این حس از ابتدای ورود به شما القا می شود، زیرا ورودی غار به واسطه یک درخت و تعدادی تخته سنگ مخفی شده است. این درخت باستانی در میان مردم محبوبیت داشته و برخی افراد برای بر آورده شدن آرزوی خود روبانی به آن گره می زنند.

این غار در پارک ملی پنینشولا در کوش آداسی واقع شده است و محیط اطراف آن در فصل بهار و تابستان بسیار زیبا است.

 

غار زئوس از دیدنی های ترکیه

 

درباره غار زئوس

نکته جالب توجه درباره غار افسانه ای زئوس این است که یک دریاچه طبیعی با عمق 10 تا 13 متر در آن وجود دارد و به علت داشتن املاح معدنی به بیماران توصیه می شود تا در آن شنا کنند. آب دریاچه غار به طور شگفت انگیزی در تابستان ها سرد و در زمستان ها گرم است. اطراف دریاچه غار زئوس تعدادی سخره آهکی وجود دارد که افراد برای شیرجه زدن در آب از آن استفاده می کنند.

 

غار زئوس در کوش آداسی

 

افسانه غار زئوس

بر اساس افسانه های اساطیری این غار محلی برای پنهان شدن فرزندان زئوس از دشمنان آنها بوده است که سالها در آن زندگی کرده اند. در باره غار زئوس افسانه دیگری نیز با این مضمون وجود دارد که: زئوس، برادر خود که خدای دریا ها بوده را خشمگین کرده و او به وسیله امواج غول آسا به حکومت زئوس می تازد و زئوس به این غار پناه می آورد!

دسترسی به این غار دیدنی کوش آداسی

برای بازدید از این غار بهتر است با تورهای جیپ سافاری همراه شوید؛ مسیر تورجیپ سافاری به طور معمول پارک ملی پنینشولا است و بازدید از این غار نیز در برنامه قرار دارد. محل قرار گیری غار 200 متر با درب اصلی پارک ملی فاصله دارد.

 

زئوس غار دیدنی کوش آداسی

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید