غار اصحاب کهف در کوش آداسی ترکیه

غار اصحاب کهف در کوش آداسی ترکیه

 

درباره اصحاب کهف روایت ها و گفته های زیادی وجود دارد و یکی از موضوعاتی که در این باره مورد بحث است محل زندگی و غار اصحاب کهف است به گفته بسیاری از تاریخ دانان، غار اصحاب کهف در ترکیه امروزی قرار دارد و محل دقیق قرار گیری آن، شهر باستانی و افسانه ای اِفسوس می باشد این شهر بین ازمیر و کوش آداسی واقع شده است. غار افسانه ای کهف با نام  هفت خفتگان (Seven Sleepers ) خوانده می شود.

 

غار اصحاب کهف در تور کوش آداسی

 

داستان اصحاب کهف

اصحاب کهف از داستان هایی است که در بین ادیان مختلف بسیار ذکر شده است. این افراد به دین مسحیت ایمان آورده بودند و به دنبال فرار از شهر، به غاری در اطراف اِفسوس دست پیدا کردند و در آن پنهان شدند. هر هفت نفر آنها به خواب عمیقی فرو رفته و گفته می شود 300 سال بعد، از خواب بیدار شدند. این افراد برای خرید غذا و آذوغه به شهر رفته و با شهر جدیدی روبه رو شدند.

 

غار اصحاب کهف

 

تائید اصالت غار اصحاب کهف در ترکیه

هرچند که غار های دیگری نیز وجود دارند که به اصحاب کهف نسبت داده می شوند اما این غار، در نزدیکی افسوس یکی از معتبر ترین آنها می باشد. به علت وسعت زیاد آن و داشتن دهانه ای رو به شمال شرق (که در افسانه ها و داستان های نقل شده به آن اشاره شده است) اصالت این غار از سمت بسیاری از بزرگان تائید شده است. این غار صدها قبر را در خود جای داده است و به گورستانی برای دیگر افراد شهر تبدیل شده.

 مکان های دیدنی اطراف غار

از دیدنی های این محدوده می توان مسجد عیسی بی یا مسجد عیسی بیگ را نام برد که یکی از آثار هنر معماری آناتولی به شمار می رود. این مسجد دارای یک مناره است و به صورت نا متقارن ساخته شده است. دیوار های آن از سنگ مرمر بوده و کنده کاری های جالبی دارد.

دیگر جاذبه گردشگری این منطقه شهر باستانی افسوس است و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. گمان میرود از این شهر بزرگ فقط حدود 15 درصد از آن کشف شده باشد و بنا بر این اکتشافات در این منطقه هنوز ادامه دارد.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید