مسجد تاریخی عیسی بیگ در کوش آداسی

مسجد تاریخی عیسی بیگ در کوش آداسی

 کشور ترکیه در سال های اخیر با تعداد زیادی از گردشگران روبه رو است و جاذبه های فراوان آن از جاذبه ها و تفریحات مدرن گرفته تا جاذبه های تاریخی و باستانی همه ی سلیقه های مسافران را پوشش می دهد. جزیره کوش آداسی از جاذبه های دیدنی تور ترکیه به شمار می آید، این جزیره هم مقصدی تفریحی و هم مقصدی تاریخی به شمار می آید.

مسجد تاریخی عیسی بیگ در کوش آداسی

تاریخچه و محدوده جغرافیایی مسجد عسی بیگ

مسجد عیسی بیگ در سال های 1374- 1375 میلادی ساخته شده است و از آثار چشمگیر هنر معماری آناتولی است. این مسجد قدیمی در محدوده اطراف ایسلوگ هیلز قرار دارد و در نزدیکی ازمیر و کوش آداسی واقع است و در قرن 19 به عنوان کاروان سرا مورد استفاده قرار می گرفت.

معماری مسجد عیسی بی کوش آداسی

پلن این مسجد بر اساس پلن و نقشه های مسجد جامع دمشق طراحی شده است و به افتخار عیسی بیگ به این نام، نام گذاری شده است. مسجد عیسی بی دارای دو ورودی اصلی است که یک ورودی به شرق مسجد و یک ورودی به قسمت غرب مسجد منتهی می شود. داخل این مسجد تاریخی یک چشمه آب وجود دارد که به جذابیت بازدید از این مسجد می افزاید.

دیوار غربی مسجد دارای سنگ نوشته ها و اشکال هندسی است که روی سنگ های مرمر ایجاد شده اند. این بنا به صورت نامتقارن ساخته شده و دارای پایه های 48 و 56 متری است.

لبه گنبد های مسجد با کاشی های ایزنیک تزئین و قطر گنبد ها بین 8.1 تا 9.4 در نظر گرفته شده است. مسجد دارای دو مناره بوده که یکی از آن ها به طور کامل تخریب شده است. محراب مسجد به مسجد دیگری انتقال داده شده است تا درب ورودی جدید در محل محراب قرار بگیرد.

تور کوش آداسی و بازدید از جاهای دیدنی ترکیه

جاذبه های گردشگری کوش آداسی در اطراف مسجد

مسجد عیسی بی در نزدیکی شهر تاریخی اِفسوس قرار گرفته که خود از جاذبه های گردشگری تور کوش آداسی به شمار می رود. سفر بانک به شما توصیه می کند هنگام سفر به کوش آداسی و بازدید از این مسجد حتماً از شهر باستانی و با شکوه افسوس بازدید نمایید.

اِفسوس به گفته برخی، مکان زندگی اصحاب کهف بوده و غار آنها نیز در همین نزدیکی واقع است. زندگی در این شهر به تاریخی برابر با 5000 سال قبل از میلاد باز می گردد.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید