سفر به جزیره ساموس Samos یونان از کوش آداسی

سفر به جزیره ساموس Samos یونان از کوش آداسی

بهتر است بعد از اتمام تفریحات در تور کوش آداسی ترکیه از جزیره ساموس یونان (نزدیکترین جزیره یونان به ترکیه) نیز دیدن کنید. این جزیره دیدنی در نزدیکی کوش آداسی قرار دارد. روزانه کشتی هایی از 10 بندر در ترکیه به سمت این جزیره حرکت می کنند و سفر به یونان از طریق ترکیه یکی از مقاصد روزانه افراد محلی و گردشگران است. علاوه بر بلیط رفت و آمد برای سفر به جزیره ساموس، تورهایی برای این جزیره در نظر گرفته شده است که قیمت آن کمی با بلیت رفت و برگشت تفاوت دارد اما ارزش کمی بیشتر خرج کردن را دارد.

سفر به یونان از طریق جزیره ساموس

موقعیت جغرافیایی جزیره ساموس

جزیره ساموس از جزایر معروف و سرسبز یونان است که در نزدیکی سواحل ترکیه  در دریای اژه قرار دارد و به وسیله تنگه Mycale از ترکیه فاصله گرفته است.

افسانه ساموس

در یک افسانه تاریخی اعتقاد بر این است که این جزیره ی یونانی، یعنی ساموس، محل تولد الهه هرا (Hera) است. معبد این الهه یکی از معابد بزرگ یونان باستان است که گردشگران زیادی را به خود جذب می نمایید. ریاضیدان معروف فیثاغورس نیز در این محل متولد شده است.

جزیره ساموس از کوش آداسی ترکیه

زیبایی های سفر به جزیره ساموس

گذشته از اهمیت تاریخی و اساطیری، این جزیره با آب های گرم و شفاف، از زیبا ترین جزایر یونان به شمار می آید. بزرگترین شهر جزیره Vathy نام دارد که دارای کافه ها و رستوران های سرزنده و پر جنب و جوشی است اما گردشگران ترجیح می دهند که به ساحل  pythagorio رفته و به تماشای  منظره و معماری سنتی بپردازند. یونان از کشور های آسان برای مسافرت با کشتی است زیرا دارای جزایر با تراکم زیادی است.

سفر به جزیره ساموس از طریق کوش آداسی

ساموس دارای بندر ها و کشتی رانی های زیادی است که به مسافران خدمت رسانی می کنند و به تعداد زیادی از جزایر سفر ترتیب می دهند. سواحل زیبای جزیره به وسیله جنگل های کاج احاطه شده و مناظر زیبایی را پدید آورده است. این جزیره موقعیتی کوهستانی دارد و جمعیت آن حدودا به 5570 نفر می رسد. جزیره ساموس تقریبا وسعت زیادی دارد و در زمان باستان از بنادر تجاری بوده است که با ایران و فنیقی ها تجارت داشته.

بنا براین سفر به یونان از طریق ترکیه کوش آداسی سفری دل انگیز خواهد بود، برای افرادی که به مناظر اقیانوس آرام علاقه مند هستند.

 

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید