شیرینجه روستایی که تحت تاثیر قیامت قرار نمی گیرد

شیرینجه روستایی که تحت تاثیر قیامت قرار نمی گیرد

موقعیت جغرافیایی روستای شیرینجه یا sirince village

این دهکده کوچک در قسمت شمال غربی استان ازمیر و در نزدیکی کوش آداسی واقع شده است و یکی از روستاهای زمان یونان باستان می باشد که فاصله ی 8 کیلومتری شهر سلجوق یا سلجوک واقع است.

پیشینه روستا

نام روستا در ابتدای سکونت در آن Cirkince بود که به معنی زشت می باشد. دلیل این نام گذاری، جلوگیری از ورود تعداد زیادی از مردم به روستا بود!. این روستا  محل زندگی یونانیان مسیحی بوده است و تا سال 1923 نیز این روند ادامه داشت تا زمانی که توافقاتی درباره بازگرداندن یونانیان به یونان و ترک ها به ترکیه صورت گرفت. بعد از این توافق نام روستا به ‏Sirince  (به معنی شیرین و دل نشین) تغییر یافت.

شیرینجه در کوش آداسی

شایعه 21 سپتامبر در شیرینجه

در زمانی که به پیش بینی مربوط به 21 سپتامبر نزدیک می شدیم شایعه ای نیز درباره این روستا وجود داشت که این روستا یکی از دو نقطه جهان است که تحت تاثیر قیامت نخواهد بود! همین شایعه باعث سرازیر شدن گردشگرانی از نقاط جهان به این مکان شد تا 21 سپتامبر را در این منطقه بگذرانند .

برای بازدید از این مکان دیدنی کوش آداسی (در تور کوش آداسی و یا زمان سفر به ازمیر) می توانید به راحتی به این روستا دسترسی داشته باشید. توصیه سفر بانک به شما این است که در روز های تعطیل یا آخر هفته ها به این مکان سفر نکنید و بازدید خود را به روزهای وسط هفته موکول نمایید.

شیرینجه دهکده ای در ترکیه از جاهای دیدنی کوش آداسی

مکان های دیدنی اطراف شیرینجه

یکی از مکان های دیدنی اطراف این روستای زیبا و باستانی شهر باستانی افسوس "Ephesus" است. شهر افسوس متعلق به 5000 سال قبل از میلاد مسیح است و در فاصله 3 کیلومتری از شهر سلجوک واقع شده.

 نکته جالب درباره این روستا این است که این دهکده متعلق به رومیان بوده و بعضی معتقد هستند که شهر اصحاب کهف نیز همین روستا می باشد.

 

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید