شهر باستانی میلتوس یا ملط واقع در ترکیه – کوش آداسی

شهر باستانی میلتوس یا ملط واقع در ترکیه – کوش آداسی

تاریخچه و موقعیت جغرافیایی شهر میلتوس Miltos

شهر باستانی و تاریخی میلتوس از شهر های معروف یونان باستان به حساب می آید که در ساحل دریای اژه واقع شده است. این شهر باستانی در حال حاضر در استان آیدین ترکیه امروزی قرار دارد.

بر اساس شواهد به دست آمده از "میلتوس" ( Miletos )، ابتدایی ترین نشانه های حیاط در این مکان به زمان عصر نوسنگی باز می گردد هرچند که به علت زیر آب رفتن شهر در یک دوره زمانی، میلتوس خالی از سکنه شد و شواهد زیادی از قبل زیر آب رفتن شهر در دست نیست. در سال 570 قبل از میلاد، این شهر یکی از شهر های آباد و مهم یونیه بوده و بعد ها به بزرگ ترین شهر تجاری دنیا تبدیل گشت.

 

َهر باستانی میلتوی در تور گردشگری ترکیه

 

جذابیت های شهر میلتوس در کوش آداسی

این شهر باستانی، ترکیبی از دوره های مختلف را در خود جای داده است و از جاذبه های آن داشتن آمفی تئاتر بزرگ 15000 نفری است که در ردیف های بالایی آمفی تئاتر منظره و چشم انداز زیبایی برای تماشاگران فراهم شده است.

ساخت این آمفی تئاتر در دوره یونانیان انجام شده و در دوره رومیان باستان بازسازی صورت گرفته است.

از دیگر مکان های دیدنی این ناحیه می توان بقایای معبد باستانی آپولو را نام برد "Temple of Apollo"  که در آن به پرستش خدای روشنایی یا خدای خورشید می پرداختند. مکان های دیدنی تور میلتوس فقط به موارد ذکر شده محدود نمی شود و برای بازدید می توانید به حمام های فائوستینا و کاروانسرای سلجوقی نیز مراجعه کنید.

 

شهر باستانی میلتوس در تور گردشگری کوش آداسی

 

میلت، شهر علم و فلسفه

در بعضی از مدارک یافت شده از زمان باستان، این شهر در زمان خود یکی از شهر های پیشرو در علم فلسفه بوده و دانشمندانی چون تالس و آناکسیمندر و آناکسیمنس در آن می زیسته اند، همچنین در زمان حکومت هخامنشیان تعدادی دانشگاه های عالی و مهم در آن تاسیس شد.

 

 

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید