شهر تاریخی آنتیک آنتالیا

شهر تاریخی آنتیک آنتالیا

آنتالیا از شهرهای دیدنی ترکیه به شمار می آید که در طول سال بازدید کنندگان زیادی را به خود جذب می کند. و بازدید از آن در طول تابستان به اوج خود می رسد اما در فصل های بهار و پاییز نیز بازدید از این شهر مناسب خواهد بود. شهر آنتیک در فضایی رو باز قرار دارد و قطعا بازدید از آن در فصل های خیلی گرم یا خیلی سرد سخت خواهد بود.

تاریخچه و محل قرار گیری شهر آنتیک

شهر تاریخی آنتیک یکی از بندرهای معروف در قرن ششم بوده است که آثار تاریخی بسیاری، اما به صورت خرابه از آن باقی مانده است، این شهر از زمان حکومت رومیان بر ترکیه تا به حال قابل مشاهده است و دسترسی به آن از طریق دریا امکان پذیر است. شهر باستانی آنتیک در فاصله 15 کیلومتری ناحیه کمر در نزدیکی شهر آنتالیا واقع شده است و در قرن ششم پیش از میلاد از بنادر مهم تجاری به شمار می رفت.

شهر باستانی آنتیک در شهر آنتالیا در تور گردشگری ترکیه

آثار باستانی قابل بازدید شهر آنتیک در نزدیکی آنتالیا

 از جمله آثار تاریخی باقی مانده از این شهر می توان موارد رو به رو را نام برد : بندر، دیوار های قلعه، یکی از معابد زئوس از خدایان رومی و جاده شاه، همچنین تئاتری در 20 ردیف به صورت خرابه در شهر آنتیک قرار دارد. تعداد دیگری معبد در نزدیکی این شهر وجود دارد که یکی از آن ها به نام "Athena Polias " نام گذاری شده است و دیگری برای "هرمس" و "Heista" ساخته شده. در معبد آتنا یک نیزه برنزی از قهرمان میتولوژی هومر کشف شده که در موزه نگهداری می شود.

آمفی تئاتر رومی شهر آنتیک در نزدیکی آنتالیا در ترکیه

در مسیر و در خیابان های شهر آنتیک، با خرابه های منازل و اقامتگاه کشیش ها رو به رو خواهید شد. یک کلیسا نیز در این ناحیه وجود دارد که میزبان مراسم مذهبی شهر بوده است.

گردشگرانی که به بازدید از مکان های تاریخی علاقه دارند حتما برنامه خود را برای بازدید از این شهر هماهنگ می کنند.

در بین آثار مخروبه این شهر کانال های آبی تعبیه شده که برای آب رسانی به منازل استفاده می شد و آب شیرین منازل را تامین می کرد که بر اساس اصول رومی ها ساخته شده است.

در این ناحیه علاوه بر بازدید از مکان های تاریخی شهر امکان بازدید از طبیعت بکر منطقه نیز وجود دارد. این مناظر بکر شامل ساحل، کوه و جنگل و پلاژ هایی برای استفاده گردشگران است.

 

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید