حمام رومی ها واقع در آنتالیا ترکیه

حمام رومی ها واقع در آنتالیا ترکیه

قدمت این حمام به زمان حکومت رومی ها در ترکیه بازمی گردد و در ساحل دریای مدیترانه، میان درختان کاج قرار دارد. حمام رومی ها در حال حاضر به یک موزه باستان شناسی تبدیل شده و آثار باستانی نفیسی در آن جمع آوری شده است. این حمام در ساحل زیبا و آرام سیده واقع شده است که خود باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه می شود ساحل سیده دارای اقامتگاه ها و هتل های لوکس و رستوران های ساحلی متنوعی است. موقعیت مکانی عالی حمام باعث شده که معمولاً در تور آنتالیا - ترکیه، زمانی برای بازدید از این مکان دیدنی در نظر گرفته شود.

حمام رومی ها در ترکیه

درباره تاریخچه حمام رومی:

این حمام باستانی در قرن 5 میلادی بنا شده است و به زمان حکومت رومی ها در ترکیه مرتبط می شود. در این حمام رومی، تعدادی از مجسمه ها و تابوت های قرن 20 کشف شده که اهمیت این موزه را دوچندان می کند. در سال 1962 و بعد از تمام شدن تحقیقات باستان شناسی، این حمام به موزه باستان شناسی تبدیل شد و آثار کشف شده از این مناطق و مناطق اطراف آن، به این مکان منتقل شد .

حمام رومی در ترکیه و در شهر آنتالیا

ساختار حمام رومی های آنتالیا در طول تاریخ:

در ابتدا این حمام تشکیل شده بود از 5 اتاق با مساحت های مختلف که شامل اتاق های آب سرد، آب گرم، سونا، استخر بیضی شکل و پانسیون می شد، اما در طول زمان و در فرسایش های دوره ای قسمت های کمی از آنها باقی مانده است. همه این اتاق ها از دیواره ها و کف مرمری تشکیل شده اند. همان طور که در آن زمان رواج داشته است، اطراف حمام با مجسمه های امپراطور ها و خدایان باستان تزئین و با 8 ستون به سبک رومی تکمیل شده است.

در فصل های سرد، جهت تامین گرمای این حمام ها و آب گرم آن، از کوره های مخفی زیر این اتاقک ها استفاده می کردند که همچنان پا برجا و قابل مشاهده است.

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید