مسجد تکلی مهمت پاشا از مساجد قدیمی آنتالیا

مسجد تکلی مهمت پاشا از مساجد قدیمی آنتالیا

مسجد تکلی مهمت پاشا از اماکن دیدنی آنتالیا است که علاوه بر جاذبه های معماری دارای قدمت تاریخی نیز هست. گردشگران تور ترکیه بیشتر مواقع، بازدید از این مسجد را در برنامه گشت و گذار خود در آنتالیا قرار نمی دهند اما بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

مساجد ترکیه از جاهای دیدنی آنتالیا

معماری و پیشینه مسجد تکلی مهمت پاشا :

مسجد نام برده در قرن هجدهم و در کالکاپیسی ساخته شده و تا این زمان، یکی از مساجد مهم دوره عثمانی به شمار می آید. این مسجد تاریخی آنتالیا دارای 4 گنبد است که یکی از گنبد ها، گنبد اصلی به شمار می آید و توسط 3 گنبد دیگر محاصره شده است. این سه گنبد فرعی در قسمت های غربی ، شرقی و جنوبیِ گنبد اصلی قرار گرفته اند و در قسمت شمالی به تنهایی 3 گنبد فرعی دیگر مشاهده می شود.

مورد جالب توجه درباره مسجد تکلی مهمت پاشا دیوار های کاشی کاری شده و مزین به آیات قرآنی است که از ویژگی های برجسته این مسجد به شمار می آید همچنین در قسمت های درب ورودی و پنجره ها از نوعی سنگ خاص و کم یاب برای تزئین استفاده شده است که خود، این مسجد را به یکی از دیدنی های آنتالیا تبدیل کرده است.

تور آنتالیا و بازدید از جاهای دیدنی آنتالیای ترکیه

این مسجد بر خلاف بسیاری از مساجد دیگر آنتالیا که ابتدا کلیسا بوه و بعد تبدیل به مسجد شده اند، از ابتدا با کاربری و به عنوان مسجد ساخته شده است. این مسجد به دستور مهمت پاشا یکی از سلاطین وقت عثمانی ساخته شد و به همین علت نیز با همین نام خوانده می شود.

دیدنی های اطراف مسجد

در نزدیکی این مسجد، به برج ساعت آنتالیا دسترسی خواهید داشت و برای بازدید می توانید به آنجا نیز مراجعه کنید. به طور کلی در این منطقه، اماکن تاریخی زیادی وجود دارد که ممکن است برای بازدید از آن نیاز به صرف وقت به مدت یک روز کامل باشد.

اگر به دیدن مراکز مذهبی علاقه دارید، این مرکز می تواند در لیست بازدید های شما از جاهای دیدنی آنتالیا قرار بگیرد.

مساجد ترکیه و بازدید از اماکن دیدنی آنتالیا در تور ترکیه

 

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

نظرات کاربران

علی افشار در تاریخ: 11:50:02 1397-12-9

سلام ممنون

افزودن نظر جدید