غار کارائین در نزدیکی ترمسس آنتالیا

غار کارائین در نزدیکی ترمسس آنتالیا

طبیعت بکر ترکیه و آثار باستانی آن به همراه امکانات و تفریحات روز، هرساله تعداد بیشتری از گردشگران را به این کشور می کشاند. ترکیه به لحاظ محل قرار گیری خود در کنار دریای مدیترانه سواحل زیبا و آب و هوای معتدلی دارد. در شهر های مختلف این کشور جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی وجود دارد که از جمله آنها غارهای موجود در کوه ها و یا غار های زیر آبی است که در بعضی از مناطق دسترسی به آنها با غواصی برای گردشگران فراهم شده است. یکی از غار های باستانی که بازدید از آن برای گردشگران فراهم شده است غار کارائین است . در ادامه با سفربانک همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این غار کسب کنید.

غار کارائین

تاریخچه غار کارائین در نزدیکی ترمسس آنتالیا

این غار باستانی از اماکن تاریخی و مقاصد گردشگری جذاب تور آنتالیا به حساب می آید، چرا که این غار به مدت 25000 سال به عنوان محل سکونت مورد استفاده قرار می گرفته و یکی از مکان های بسیار قدیمی است در حالی که شما کمتر جایی را می یابید که به مدت هزاران سال زندگی در آن جریان داشته باشد! غار کارائین امروزه به صورت محوطه محافظت شده نگه داری می شود اما به عنوان محلی برای بازدید عموم باز گشایی شده است.

همچنین دشتی در قسمت پایینی کوهستان قرار دارد که در زمان های قدیم پر آب بوده و سالیان سال مورد استفاده مردمان ساکن در این منطقه بوده و در آن کشاورزی جریان داشته است.

 

غار کارائین از جاذبه های تور گردشگری آنتالیا

این مکان به دلیل دارا بودن دامنه های شیب دار، برای دفاع در برابر دشمنان، بسیار مناسب بوده و به همین علت سالها مورد استفاده قرار گرفته است. بعد از مدتی، محل زندگی افراد، عموما بیرون از غار ساخته شد و از غار به عنوان محلی برای ذخیره ی آذوقه و پناهگاهی در برابر حمله دشمن استفاده می کردند.این غار در حال حاضر همچنان در حال حفاری و اکتشافات است. علاوه بر آن، غار کارائین در حال ثبت در میراث جهانی است.

مسیر بازدید از غار

برای ورود به غار باید به سمت بالای کوه رفته و حدود 15 دقیقه پیاده روی داشته باشید. بعد از طی کردن مسیر پیاده روی و پس از ورودی غار، به تعدادی از اتاق های نسبتا بزرگ می رسید که توسط چراغ هایی نور پردازی و روشن شده اند.

از ویژگی های طبیعی این غار می توان به دمای متعادل آن اشاره کرد، در زمان گرمای هوا و در تابستان دمای غار به صورت معتدل باقی می ماند و هوای خنکی در آن جریان دارد.

ناگفته نماند که این غار باستانی در نزدیکی شهر ترمسس  باستانی قرار دارد که پس از بازدید از غار می توانید از شهر نیز بازدید به عمل آورید.

 

تور آنتالیا و بازدید از غار کارائین در ترکیه

 

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید