دهکده چیرالی آنتالیا روستایی با طبیعت بکر

دهکده چیرالی آنتالیا روستایی با طبیعت بکر

در سفر به ترکیه و در تور شهر های مختلف، مسافران موارد متفاوتی را در نظر دارند. به طور مثال مسافران تور استانبول بیشتر وقت خود را در مراکز خرید یا بازارها سپری می کنند؛ اما مسافران تور آنتالیا بیشتر در نظر دارند تا زمان خود را در اماکن تفریحی مانند سواحل و پارک آبی آنتالیا سپری کنند. از جمله مقاصد گردشگری در ترکیه و به خصوص آنتالیا، دهکده زیبای ساحلی چیرالی است.

موقعیت جغرافیایی دهکده چیرالی

این دهکده زیبا در منطقه کمر واقع شده و به معنی دیوار بلندی است که برای جلو گیری از ورود سیل به روستا ساخته شده است. ناحیه کمر نیز مانند آنتالیا، آب و هوای معتدلی داشته و تابستان های طولانی دارد. دهکده چیرالی در قسمت جنوب غربی آنتالیا قرار دارد و دارای 3.5 کیلومتر ساحل است.

دهکده چیرالی در آنتالیا واقع در ترکیه

طبیعت بکر چیرالی

در این منطقه، شاهد رود خانه های بکری خواهید بود که بر زیبایی های این مکان افزوده است. در واقع دهکده چیرالی به علت داشتن طبیعت خاص و زیبای خود مورد توجه گردشگران است.افزون بر طبیعت و آب و هوای معتدل چیزی که گردشگران را به خود جذب کرده است دریچه های گاز است که به صورت طبیعی در این دهکده وجود دارد.

همچنین در این دهکده زیبا با ویرانه های تاریخی – باستانی از دوران رومیان نیز رو به رو خواهید شد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

دهکده چیرالی در تور آنتالیا از جاذبه های گردشگری ترکیه است

الیمپوس در مجاورت روستای چیرالی

برای بازدید از اماکن تاریخی در این ناحیه می توانید به الیمپوس در مجاورت دهکده چیرالی مراجعه نمایید. این منطقه یک شهر باستانی است که تاریخ شکل گیری آن به 80 سال قبل از میلاد باز می گردد و امروزه ترکیبی از شهر باستانی الیمپوس و شهری مدرن است که به منطقه ای تجاری تبدیل شده است.

اگر با وسیله نقلیه خود به این دهکده سفر می کنید از کمر حدودا یک ساعت زمان می برد تا به این مکان برسید.

 

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید