آکواریوم آنتالیا، بزرگ ترین آکواریوم دنیا

آکواریوم آنتالیا 

آنتالیا یکی از شهر های پرجاذبه برای گردشگران خارجی و داخلی ترکیه است. از جذاب ترین اماکن دیدنی این شهر آکواریوم آنتالیا است که بزرگترین آکواریوم جهان نام گرفته. این آکواریوم با مساحتی بالغ بر 3 هکتار در سال 2012 احداث شده است. 

طراحی محیطی

طراحی ساختمان این آکواریوم به گونه ای صورت گرفته که باعث ایجاد نوعی هارمونی بین محیط و جانوران دریایی است و همچنین تداعی کننده محیط دریا است.

طراحی داخلی آکواریوم به نوعی در بیننده گیرایی ایجاد می کند. ورودی آکواریوم در طبقه همکف قرار دارد و بازدید کننده را به ترتیب به قسمت های مورد نظر هدایت می کند.

در انتهای بازدید از آکواریوم آنتالیا یک تونل 131 متری تعبیه شده که ارتفاعی در حدود 3 متر دارد و هر قسمت از آن با طراحی منحصر به خود بازدید کننده را جذب می نماید.

طراحی مجموعه اصلی آکواریوم به دست طراح ایتالیایی به نام بندتی انجام شده است. همچنین داخل مخزن آکواریوم به مواردی چون هواپیمای غرق شده (در ابعاد واقعی)، مجموعه ای از کشتی ها و زیر دریایی های غرق شده و... برخورد می کنید که همگی جزئی از طراحی های این طراح ایتالیایی به شمار می رود.

غواصی در آکواریوم

از امکانات جذاب آکواریوم آنتالیا غواصی در مخزن وسیع آن است که به همراه مربیان مجرب برای بازدید کنندگان فراهم شده است. در زمان غواصی، امکان غذا دادن به ماهی ها و کوسه های کوچک نیز فراهم است تا از بازدید خود نهایت لذت را ببرید.

آکواریوم آنتالیا محلی برای کودکان (سالن برف)

در کنار محیط جذاب آکواریوم سالن برفی به مساحت 1500 متر فراهم شده که کودکان شیفته آن خواهند شد زیرا تجربه برف بازی در هر روزی از سال در این مکان جذاب فراهم است.

بارش برف، هر شب به صورت مصنوعی در سالن برف انجام می شود و دمای سالن همواره -5 درجه سانتی گراد است.

برای ورود به این سالن نیازی نیست لباس های گرم خود را همراه داشته باشید زیرا هنگام ورود به سالن، لباس های گرم مخصوصی به شما ارائه می شود که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

این سالن جذاب شامل خانه بابا نوئل، خانه اسکیمو ها و یک کافه می باشد که برای همه سنین جذابیت های مخصوص به خود را دارد.

امتیاز 4.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید