آکواریوم آنتالیا از بزرگترین آکواریوم های دنیا

آکواریوم آنتالیا از بزرگترین آکواریوم های دنیا

آنتالیا یکی از شهر های پرجاذبه برای گردشگران خارجی و داخلی ترکیه است. از جذاب ترین اماکن دیدنی آنتالیا آکواریوم آنتالیا است که بزرگترین آکواریوم جهان نام گرفته. این آکواریوم با مساحتی بالغ بر 3 هکتار در سال 2012 احداث شده است.

آکواریوم آنتالیا در گشت شهر

طراحی محیطی آکواریوم آنتالیا چگونه است؟

طراحی ساختمان این آکواریوم به گونه ای صورت گرفته که باعث ایجاد نوعی هارمونی بین محیط و جانوران دریایی است و همچنین تداعی کننده محیط دریا است. طراحی داخلی آکواریوم نیز به نوعی در بیننده گیرایی ایجاد می کند. ورودی آکواریوم در طبقه همکف قرار دارد و بازدید کننده را به ترتیب به قسمت های مورد نظر هدایت می کند.

در انتهای بازدید از آکواریوم آنتالیا یک تونل 131 متری تعبیه شده که ارتفاعی در حدود 3 متر دارد و هر قسمت از آن با طراحی منحصر به خود بازدید کننده را جذب می نماید.

آکواریوم آنتالیا ترکیه

طراحی مجموعه اصلی آکواریوم به دست طراح ایتالیایی به نام بندتی انجام شده است. همچنین داخل مخزن آکواریوم به مواردی چون هواپیمای غرق شده (در ابعاد واقعی)، مجموعه ای از کشتی ها و زیر دریایی های غرق شده و... برخورد می کنید که همگی جزئی از طراحی های این طراح ایتالیایی به شمار می رود.

غواصی در آکواریوم

از امکانات جذاب آکواریوم آنتالیا غواصی در مخزن وسیع آن است که به همراه مربیان مجرب برای بازدید کنندگان فراهم شده است. در زمان غواصی، امکان غذا دادن به ماهی ها و کوسه های کوچک نیز فراهم است تا از بازدید خود نهایت لذت را ببرید.

آکواریوم آنتالیا در تور ترکیه

آکواریوم آنتالیا محلی برای کودکان (سالن برف)

در کنار محیط جذاب آکواریوم آنتالیا سالن برفی به مساحت 1500 متر فراهم شده که کودکان شیفته آن خواهند شد زیرا تجربه برف بازی در هر روزی از سال در این مکان جذاب فراهم است.

بارش برف، هر شب به صورت مصنوعی در سالن برف انجام می شود و دمای سالن همواره -5 درجه سانتی گراد است. برای ورود به این سالن نیازی نیست لباس های گرم خود را همراه داشته باشید زیرا هنگام ورود به سالن، لباس های گرم مخصوصی به شما ارائه می شود که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

این سالن جذاب شامل خانه بابا نوئل، خانه اسکیمو ها و یک کافه می باشد که برای همه سنین جذابیت های مخصوص به خود را دارد.

یکی دیگر از جذابیت های آکواریوم این شهر (همانند آکواریوم سی لایف استانبول) برای کودکان خوابیدن درکنار ماهی ها و آبزیان است. در ازای دریافت هزینه، آکواریوم اجازه اقامت شبانه کودکان در آکواریوم را صادر می کند. این فعالیت می تواند یک شب خاطره انگیز را برای کودکان در کنار یکدیگر رقم بزند.

آدرس و ساعات بازدید به صورت زیر است:

در روز های هفته بازدید از آکواریوم از ساعت 10 تا 20 امکان پذیر است و آخر هرهفته این جاذبه گردشگری تا ساعت 21 میزبان گردشگران خواهد بود. این جاذبه گردشگری در نزدیکی سواحل آنتالیا قرار دارد.

Address: Arapsuyu Mahallesi, Dumlu Pınar Bulvarı No:502, 07200 Konyaaltı/Antalya, Turkey

آکواریوم آنتالیا در تور ترکیه

 

امتیاز 4.86از 5 (7 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید