موزه ساکیپ سابانچی از دیدنی های استانبول

موزه ساکیپ سابانچی از دیدنی های استانبول

مجموعه ساکیپ سابانچی یک مجموعه خصوصی از آثار هنری است  که در یک ساختمان قدیمی در حاشیه تنگه بسفر واقع شده است. این ساختمان یکی از ساختمان های محل زندگی خانواده مؤسس این موزه بوده است و در حال حاضر یکی از اماکن دیدنی استانبول به حساب می آید.

خانواده ساکیب سابانجی

موزه ساکیب سابانجی متعلق به خانواده تاجر و ثروتمند سابانجی است که بعد از خانواده کوچ دومین خانواده ثروتمند ترک محسوب می شود. این خانواده در حال حاضر از طریق سابانجی هلدینگ مدیریت 70 زیر مجموعه دیگر را برعهده دارد. بنیانگذاری این خانواده توسط عمر سابانجی انجام شد و تا زمان نگارش این متن، نسل دوم و سوم خانواده سابانجی کنترل شرکت های این هلدینگ را بر عهده دارند.

موزه ساکیب سابانچی در استانبول

میزبانی آثار فرهنگی وهنری در موزه

سفربانک به شما توصیه می کند در تور استانبول برای بازدید از این مجموعه نیز برنامه ریزی کنید. در این موزه خصوصی علاوه بر نمایش برخی از آثار هنری به صورت دائم، نمایشگاه هایی به صورت موقتی نیز برگزار می شود که شامل نمایشگاه های داخلی و خارجی است و خود به عنوان جاذبه گردشگری استانبول شناخته می شود. از جمله این نمایشگاه ها نمایش آثار هنری در دسته های خوشنویسی و نقاشی، آثار مستند و یا مذهبی می باشد.

ساکیب سابانچی در تور استانبول ترکیه

موزه فرهنگی هنری ساکیپ سابانچی در قسمت جنوب شرقی پارک امیرگان واقع شده است. پارک امیرگان استانبول که خود از جاهای دیدنی استانبول به شمار می رود، در ماه آوریل میزبان تعداد زیادی از گردشگران است تا از "جشنواره بین المللی لاله ها" دیدن کنند. علاوه بر جشنواره بین المللی، این پارک گونه های گیاهی زیادی را در خود جای داده و از جمله زیبا ترین پارک های استانبول و حتی ترکیه به شمار می رود.

برای بازدید از موزه ساکیب سابانجی برنامه زمانی خاصی تدارک دیده شده و به صورت زیر است.

شنبه، یکشنبه، سه شنبه و 5 شنبه ساعت 10 تا 18

یکشنبه ها (روز تعطیل): از ساعت 10 تا 20

دو شنبه ها تعطیل

جمعه از 18 تا 22 و هزینه بازدید رایگان

بازدید از موزه در روز های 4 شنبه رایگان است.

هزینه های ورودی این جاذبه گردشگری استانبول برای قشر های مختلف متفاوت است

وبسایت موزه: sakipsabancimuzesi.org

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید