بهترین اماکن دیدنی استانبول در محله سلطان احمد (Sultanahmet District)

بهترین اماکن دیدنی استانبول در محله سلطان احمد (Sultanahmet District)

درمیان انواع تور ترکیه، تور استانبول پر طرفدارترین تور به شمار می آید. از میان اماکن دیدنی استانبول، می توان به «محله سلطان احمد» (Sultanahmet Districtدر قلب استانبول اشاره کرد. در کوچه ها و خیابان های محله سلطان احمد، هنر معماری را خواهید دید و به علت تعدد جاذبه های دیدنی، این محله از مناطق معروف در میان گردشگران می باشد و بی شک یکی از مقاصد گردشگری بسیاری از تورهای استانبول محسوب می شود.

اماکن دیدنی استانبول را در محله سلطان احمد ببینید

اماکن دیدنی استانبول را در محله سلطان احمد ببینید؛ در شرق محله، قصر توپکاپی قرار دارد که زمان زیادی محل اقامت شاهان سلسله عثمانی و مرکز حکومت عثمانیان بوده است، همچنین دو مسجد آبی و مسجد ایا صوفیه که از مساجد مهم ترکیه هستند، در قسمت پشتی این محله قرار دارند.

در محله سلطان احمد از پارک گول هانی بازدید کنید و از منظره تنگه ی بسفر و دریای مرمره در کنار فضای زیبای پارک لذت ببرید. در این پارک، موزه ای به نام "موزه تاریخ علوم و فناوری در اسلام" وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

در نزدیکی این محله نیز می توانید از دیگر جاذبه های دیدنی استانبول، از جمله موزه موزاییک استانبول که شامل آثار به جا مانده از دوران رومی ها است بازدید نمایید.

میدان هیپودروم استانبول یکی از جاذبه های تور گردشگری استانبول

حمام های لوکس محله سلطان احمد

از دیگر جاذبه های دیدنی استانبول که می توان در محله سلطان احمد دید، حمام ایاصوفیه یا "خرم سلطان" است، این حمام به دستور سلطان سلیمان برای همسرش یعنی خرم سلطان ساخته شد و همچنان یکی از لوکس ترین حمام های این محله می باشد. امروزه این حمام به روی عموم باز است و علاوه بر ارائه خدمات سنتی حمام، خدمات مدرن آروما تراپی هم در آن ارائه می شود. این حمام  گران ترین حمام استانبول نیز محسوب می شود.

حمام های دیگری هم برای بازدید وجود دارد: حمامCağaloğlu ، حمام گدیک پاشا و حمام سلیمانیه از دیگر حمام های معروف ناحیه سلطان احمد هستند که در آن ها نیز خدمات مختلفی ارائه می شود.

این محله مانند هر محله دیگری دارای رستوران ها، مراکز خرید و گالری هایی است که هر کدام جذابیت های مختص به خود را دارند.

محله سلطان احمد استانبول در ترکیه

 

امتیاز 4.90از 5 (10 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید