کاخ توپکاپی بزرگترین کاخ دنیا

کاخ توپکاپی بزرگترین کاخ دنیا

کاخ توپکاپی کجاست؟ کاخ توپکاپی را در ترکیه جستجو کنید! در سفر به استانبول یکی از موارد مهمی که نباید از دست داد، بازدید از کاخ توپکاپی است؛ به همین دلیل تور ترکیه استانبول، بازدید از این جاذبه گردشگری استانبول را در برنامه کاری خود می گنجاند. این کاخ کمتر از 100 سال پیش محل اقامت سلطان های عثمانی بوده است؛ همچنین طی سال های زیادی مورد استفاده سلاطین دیگر قرار گرفت و در هر دوره بخش هایی به آن افزوده شده است.

ساخت کاخ توپکاپی 19 سال به طول انجامید و در سال 1478 به پایان رسید. این کاخ تاریخی به مدت 4 قرن مرکز اداره کشور و محل اقامت سلاطین بود و حدود 25 سلطان عثمانی در آن حکومت کردند. در سال 1924 توپکاپی تبدیل به موزه شد و بازدید از آن برای عموم مردم و گردشگران آزاد شد. اگر خارج از تور ترکیه استانبول به این شهر سفر کردید، فراموش نکنید که از این موزه نیز دیدن فرمایید.

قسمت های مختلف کاخ توپکاپی استانبول

قبل از ورود به داخل کاخ با دروازه امپریالیستی با شکوهی برخورد می کنید که با نام چشمه ی سلطان احمد سوم خوانده می شود.

پس از ورود به داخل کاخ توپکاپی با 4 قسمت اصلی رو به رو خواهید شد: یک حیاط اصلی و چند ساختمان کوچک تر از جمله حرم محل اقامت زنان خانواده سلطنتی یا همان حرمسرای کاخ توپکاپی، ساختمان شورا  محل برگزاری جلسات مهم دولتی و ...

معماری کاخ توپکاپی استانبول

معماری کاخ های اروپایی به گونه ای است که یک ساختمان اصلی وسط باغ واقع شده، اما در این کاخ چندین ساختمان به منظورهای مختلف احداث گردیده است که شامل سرباز خانه، آشپزخانه، چند سالن و محل خواب و... است.

دانستنی های کاخ توپکاپی

قسمت هایی از این کاخ طی آتش سوزی و زلزله تخریب شد اما هنوز هم جاذبه های زیادی برای مشاهده وجود دارد که دیدن آن ها هر بیننده ای را به وجد می آورد.

سه کاخ مجزا در این محل و جود دارد که با نام های کاخ قدیمی، کاخ ییلدز و کاخ جدید شناخته می شوند. منظور از کاخ توپکاپی همان کاخ جدید است که به فرمان سلطان محمد دوم و تجملاتی تر از کاخ های دیگر ساخته شده است.

توپکاپی که به عنوان بزرگترین کاخ دنیا شناخته می شود، هم محل زندگی سلطان و خانواده او و هم مرکز سیاسی زمان خود بود که حالا در رده دوم پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری استانبول و حتی ترکیه است.

کاخ توپکاپی در نزدیکی دو مسجد بزرگ سلیمانیه و مسجد آبی قرار دارد. که هریک از این مساجد نیز با معماری خاص و چشم نوازی ساخته شده اند و در میان پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری استانبول قرار دارند. دیدن فیلم توپکاپی می تواند پیش زمینه خوبی قبل از بازدید نزدیک از این جاذبه توریستی استانبول باشد؛ اگر تمایل دارید فیلم توپکاپی را ببینید، به سایت سفربانک مراجعه فرمایید.

  

ساعت بازدید و قیمت ورودی کاخ توپکاپی استانبول

ساعت بازدید کاخ توپکاپی استانبول در ماه آوریل تا نوامبر 9:00 تا 16:45 است؛ از ماه نوامبر تا آوریل نیز  کاخ تا ساعت 18:45 باز است. این جاذبه گردشگری استانبول در همه روزهای هفته بجز سه شنبه ها باز است. هزینه ورودی برای هر نفر 40 لیر ترکیه است؛ جهت بازدید از حرمسرای کاخ توپکاپی باید 25 لیر نیز پرداخت کنید. ورود به این مجموعه برای افراد کمتر از 12 سال رایگان است و بازدید از حرمسرا نیز برای بچه های 6 سال و کمتر از 6 سال رایگان می باشد.

آدرس کاخ توپکاپی استانبول، چگونه به کاخ توپکاپی برویم؟

ترکیه، استانبول، نزدیک میدان سلطان احمد، پارک گلهان، کاخ توپکاپی.

امتیاز 4.86از 5 (7 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید