سه شنبه بازار و جمعه بازار استانبول

سه شنبه بازار و جمعه بازار استانبول

از جمله بازارهای سنتی که در ترکیه برگزار می شود جمعه بازار استانبول و سه شنبه بازار استانبول است که با نام "Kadıköy pazarı" نیز خوانده می شود. این دو بازار سالیان سال است که در این شهر بزرگ در حال برپایی هستند، تاریخچه برگزاری این بازارهای سنتی هفتگی در ترکیه و مخصوصاً این دو بازار به سال 1969 باز می گردد.

جمعه بازار استانبول در ترکیه

درباره جمعه بازار استانبول

در سه شنبه بازار و جمعه بازار استانبول کالا هایی با قیمت ها و کیفیت های مناسب پیدا خواهید کرد و این محل از مراکز خرید ارزان در استانبول است که خرید بسیار ارزان از استانبول را برای شما رقم می زند. بازار های هفتگی در سطح شهر با گذشت زمان وسعت بیشتری پیدا کردند و گستردگی خود را افزایش دادند. امروزه در شهر تقریبا همه ی روز های هفته بازارهایی به این سبک پیدا می شوند و گردشگران را به خود جذب می نمایند، از آنجا که این مرکزها یکی از نماد های فرهنگ شهر محسوب می شوند، گردشگران علاقه ی زیادی به بازدید از آن دارند.

جمعه بازار استانبول از ابتدا در خیابانی با نام کادیکوی و در قسمت آسیایی شهر برگزار می شد که با افزایش وسعت، باعث شلوغی و ترافیک خیابان شد و برای رفت و آمد سایر شهروندان مشکل ایجاد کرد، این مارکت از سال 2008 به یک محیط بزرگ با وسعت 40 هزار مترمربع منتقل شد.

جمعه بازار استانبول در تور ترکیه

در بازار های هفتگی مانند جمعه بازار و سه شنبه بازار استانبول کالا هایی مانند پوشاک، لوازم خانگی، مواد غذایی شامل میوه و سبزیجات و لبنیات و ... به فروش می رسد. گاهی اوقات در فروشگاه های این محل اجناسی با برند های معروف بین المللی و یا برند های معروف ترک خواهید یافت که یکی از بهترین نکات خرید از جمعه بازار محسوب می شود زیرا این اجناس با قیمت های باور نکردنی نسبت به قیمت اصلی آنها در فروشگاه های اصلی به فروش می رسند.

سه شنبه بازار استانبول و جمعه بازار

مسیر رفتن به سه شنبه بازار و جمعه بازار استانبول

دسترسی به بازار از طریق مترو و اتوبوس حمل و نقل عمومی امکان پذیر است و از دو طریق زیر می توانید به این بازار هفتگی دسترسی داشته باشید.

1- خط شماره 110 اتوبوس از میدان تکسیم به مقصد نهایی کادیکوی (آخرین ایستگاه به خیابان کادیکوی مرتبط می شود).

2- استفاده از خط کشتی رانی شهری از امینیو یا کاراکوی به سمت کادیکوی و از آنجا متروی M4 تا ایستگاه Göztepe.

سه شنبه و جمعه بازار ترکیه در خیابان کادیکوی استانبول

جمعه بازار و سه شنبه بازار استانبول

امتیاز 4.86از 5 (36 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید