جنگل بلگراد استانبول

جنگل بلگراد استانبول

زندگی در شهر شلوغ استانبول بسیار خسته کننده به نظر می آید و اگر قصد اقامت طولانی مدت در این شهر را داشته باشید، ناگزیر از شلوغی شهر خسته خواهید شد و نیاز به آرامش و استراحت دارید، جنگل بلگراد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای فرار از هیاهو و شلوغی استانبول باشد.

موقعیت مکانی و مساحت جنگل بلگراد

جنگل بلگراد در قسمت شمالی شهر و بین استانبول و دریای سیاه واقع شده است. پارک بلگراد یکی از معدود قسمت های طبیعی باقی مانده در نزدیکی شهر است و یک مکان مناسب برای افراد ورزشکار و دوندگان می باشد. همچنین یک محیط مناسب برای پیکنیک های خانوادگی به شمار می آید.

مساحت جنگل در حال حاضر 13000 هکتار است در صورتی که درواقع مساحت اصلی آن قبل از این، 4 برابر مقدار فعلی بوده است و به جهت نزدیکی به تنگه بسفر دارای طبیعت سرسبز و اکوسیستم مربوط به همان ناحیه است.

جنگل بلگراد در استانبول

نامگذاری این جنگل در ترکیه به قرن 16 میلادی باز می گردد و در اصل این نامگذاری به علت ساکن بودن صرب ها در این منطقه انجام گرفته است. در آن زمان صرب ها در شبکه آب رسانی شهر مشغول بودند و در این جنگل ساکن بوده اند.

افراد محلی و گردشگران در توصیف این مکان از واژه های دروازه سبز و سرزمین خیالی نارنیا نام برده اند. هنگام ورود به این جنگل متوجه خواهید شد که این نام گذاری بی دلیل انجام نگرفته است و شما هم همین حس را درباره جنگل بلگراد پیدا خواهید کرد.

مسیرهای پیاده روی فوق العاده ای برای قدم زدن در این پارک وجود دارد و تمام آنها مسیرهای سرسبز و زیبایی هستند اما اگر قصد بازدید از مخزن آب تاریخی مربوط به دوره عثمانی را دارید بهتر است مسیر Valide Bendi را انتخاب کنید.

دریاچه جنگل بلگراد

داخل جنگل یک دریاچه وجود دارد که با پرداخت 10 لیر می توانید از آن بازدید کنید. اطراف این دریاچه 2000 گونه از گیاهان مختلف به صورت طبیعی وجود دارد که بر زیبایی دریاچه افزوده است. هزینه بازدید از دریاچه برای دانش آموزان 5 لیر است.

دریاچه جنگل بلگراد استانبول

امتیاز 4.92از 5 (12 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید