جزیره بورگاز از جزایر رویایی استانبول

جزیره بورگاز از جزایر رویایی استانبول

در گردشگری ترکیه، تور استانبول از بین دیگر تورها پرطرفدار تر است و دلیل آن دارا بودن جاذبه های زیاد توریستی است، این شهر برای هر نوع سلیقه ای جذابیت هایی دارد و مکمل تور استانبول گردش در جزایر پرنس است. این جزایر از قسمت های تفریحی شهر استانبول محسوب می شود و علاوه بر گردشگران، افراد محلی نیز از آن به عنوان یکی از جاهای دیدنی استانبول یاد می کنند.

جزایر پرنس شامل 9 جزیره در آب های دریای مرمره است که تعدادی از آنها در مالکیت دولت است و برای موارد نظامی مورد استفاده قرار می گیرد، تعدادی جزیره از بین جزایر نیز مورد استفاده عموم هستند و سالانه گردشگران زیادی از آنها بازدید می کنند.

burgazada از جزایر پرنسس و دیدنی های تور ترکیه

درباره جزیره بورگاز آدا

این جزیره از مجمع الجزایر پرنس، به نام جزیره بورگاز یا به یونانی"Αντιγόνη، Antigoni" است و سومین جزیره از لحاظ نزدیکی به استانبول است و در منطقه آدالار به معنی "جزایر" قرار دارد.

این جزیره یک محیط اصلی برای نویسنده ترک، سیت فایک در کتاب هایش و همچنین محل زندگی او نیز بوده است. امروزه محل زندگی این نویسنده به عنوان یک موزه فعال است.

این جزیره در سال 2003 در یک آتش سوزی بزرگ حدود 4 هکتار از جنگل های خود را از دست داد. جزیره بورگاز در کل دارای یک تپه به طول 2 کیلو متر است. Demetrius از شهر مقدونیه و از افراد و یاران اسکندر کبیر، یک قلعه در این مکان ساخته و به نام پدر خود (Antigonus I Monophthalmus) نام گذاری کرده است.

جاهای دیدنی استانبول

به طور عمده و در مراحل مختلف تاریخی، اقلیت های یونانی در این منطقه ساکن بوده اند ولی در سال های  اخیر این جمعیت به سمت استانبول حرکت کرده اند. در سال 1928 یک آسایشگاه در این جزیره تاسیس شد که در حال حاضر قدیمی ترین آسایشگاه کشور ترکیه است.

در این جزیره نیز مانند جزایر دیگر مجموعه پرنس، استفاده از وسایل نقلیه موتوری ممنوع است و رفت و آمد در سطح جزیره با اسب و دوچرخه انجام می شود.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید