جزیره صدف استانبول مروارید جزایر پرنس

جزیره صدف استانبول مروارید جزایر پرنس

در سفر به استانبول با جاذبه های گردشگری زیاد و جالبی رو به رو خواهید شد این شهر بیش از 120 جاذبه دیدنی دارد که روزها گردشگران را مجذوب خود خواهد کرد. بازدید از این شهر پر جاذبه و جاهای دیدنی استانبول فقط به بازدید از مراکز خرید و تفریحات آن محدود نمی شود بلکه این شهر دارای اماکن تاریخی وجذاب زیادی است که نمایانگر تاریخ پر فراز و نشیب آن است.

جزیره صدف از جزایر پرنس استانبول

درباره جزیره صدف استانبول

تکمیل کننده تور استانبول سفر به جزایر پرنس است که از زیبایی خاصی برخوردار هستند. این جزایر در میان مسافران تور استانبول از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و از جاهای دیدنی مورد علاقه گردشگران به شمار می آید. این مجموعه جزایر شامل 9 جزیره است که تعدادی از آنها برای مقاصد نظامی کشور ترکیه استفاده می شوند و تعدادی نیز برای استفاده عموم آزاد است و درمیان اماکن تفریحی استانبول جای دارند.  جزیره صدف عمدتا تحت مالکیت خصوصی است و درختان کاج این جزیره توسط مالک آن یعنی Şehsuvar Menemencioğlu کاشته شده است.

جزیره صدف از جزایر پرنس استانبول

مساحت جزیره 0.157 کیلومتر است (کوچکترین جزیره در مجموعه جزایر پرنس). مالکیت این جزیره در سال 1956 به مالک فعلی آن واگذار شد اما بخش هایی از این جزیره و سواحل آن به صورت عمومی قابل استفاده است.

در سال 1956 مالک جزیره قوانینی را اعمال کرد که خانه های ساخته شده در این منطقه از 2 طبقه تجاوز نکند و این قوانین جهت حفظ محیط زیست آن انجام می شود که طی همه این سال ها این قانون رعایت شده است.

در این جزیره دختان سقز به فراوانی یافت می شوند و در زبان یونانی این جزیره را Terebinthos به معنی سقز می نامند.

رفت و برگشت به جزیره و حمل و نقل داخل جزیره

رفت و برگشت از جزیره به وسیله حمل و نقل دریایی و کشتی ها انجام می شود . داخل همه جزایز پرنس رفت و آمد وسایل نقلیه موتوری ممنوع است و حمل و نقل به وسیله دوچرخه یا اسب انجام می شود.

جزیره صدف استانبول در تورهای گردشگری

امتیاز 4.89از 5 (9 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید